Якісна реабілітація на Херсонщині: як і де можна отримати безоплатні реабілітаційні послуги?
10 месяцев назад 0
В умовах війни, потреба у створенні якісних реабілітаційних сервісів в Україні є надважливим. Аби забезпечити потреби пацієнтів у таких послугах, Національна служба здоров'я контрактує медичні заклади Херсонській області за двома реабілітаційними пакетами — “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Всі реабілітаційні послуги, які пацієнти отримують за цими пакетами, є безоплатними.
Оплата медичним закладам-надавачам послуг, здійснюється НСЗУ за такими тарифами:
-
Тариф за реабілітацію одного пацієнта в амбулаторних умовах — 10 820 грн .
-
Тариф на стаціонарну реабілітацію становить 19 769 та може бути більшим (до 41 тис. грн), залежно від складності випадку та видів реабілітації.
“Є зразкові партнери, як серед закладів КНП та закладів приватної форми, і реабілітація українців та українок є частиною їхньої справи. І держава також виступає для цих закладів надійним партнером, оплачуючи медичні послуги, які вони надають людям. Із кожним роком кількість закладів, які контрактуються з НСЗУ, зростає” — розповідає про якість послуг керівник Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Денис Чорний.
Лише за минулий 2023 рік стаціонарну реабілітації в Україні пройшли 116 315 осіб, а реабілітацію в амбулаторних умовах пройшли 186 634 пацієнти. Минулого року НСЗУ сплатила медичним закладам за надання реабілітаційної допомоги понад 4 мільярди гривень. У Херсонській області реабілітацію у стаціонарі отримали 245 пацієнтів, і 194 особи – амбулаторно.
У Херсонській області 3 медичних заклади мають контракти з НСЗУ за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. Лікувальні заклади, законтрактовані за пакетом, розташовані у місті Херсон.
Також три медичні заклади законтрактовані за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах”. Лікувальні заклади, законтрактовані за пакетом, розташовані у місті Херсон.
За 2023 рік надавачі послуг у Одеській, Херсонській та Миколаївській областях, які законтрактовані за реабілітаційними пакетами отримали близько 216,8 мільйони грнивень, з них: 89,9 млн грн – стаціонарна реабілітація та 126,9 млн – амбулаторна реабілітація. За 3 місяці 2024 року НСЗУ вже заплатила закладам Півдня понад 50 мільйонів гривень.
Безоплатні послуги, що гарантуються пацієнту в стаціонарі
-
реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами та фахівцями з реабілітації;
-
складання індивідуального реабілітаційного плану та програми реабілітаційної терапії;
-
моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
-
лабораторні та інструментальні обстеження (розгорнутий клінічний аналіз крові, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, ЕКГ, УЗД, електронейроміографія);
-
консультації лікарів інших спеціальностей;
-
надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами (наприклад, нейрореабілітація та/або ортопедична реабілітація, та/або кардіо-респіраторна реабілітація та інші);
-
цілодобовий медсестринський догляд;
-
психологічна допомога;
-
своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;
-
лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
-
харчування в стаціонарних умовах.
Безоплатні послуги, що гарантуються пацієнту в амбулаторних умовах
-
реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
-
встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
-
визначення прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнтів;
-
моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
-
реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);
-
підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;
-
психологічна допомога;
-
консультації лікарів;
-
навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;
-
оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію та ін.
Знайти лікарню, яка надає послуги з реабілітації, можна на сайті Національної служби здоров’я за лінком . Також можна зателефонувати до контакт-центру за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.