Історики Херсонського держуніверситету проводитимуть спільні історичні дослідження з колегами з Казахстану

3 года назад 0

Херсонський державний університет розширює географію закордонних університетів-партнерів, в освітньому закладі підписано Угоду про співпрацю з Євразійським національним університетом імені Л. Гумільова (Республіка Казахстан).
У Херсонському державному університеті перебувала іноземна делегація архівних працівників і професійних істориків, серед них – представники Посольства Казахстану в Україні, Національного архіву Республіки Казахстан, Центрального державного архіву Республіки Казахстан та Євразійського національного університету імені Л.Гумільова.
Так, у рамках візиту було підписано Угоду про співпрацю між Херсонським державним університетом та Євразійським національним університетом імені Л.Гумільова. Ініціаторами підписання цієї Угоди виступили представники кафедри історії, археології та методики викладання факультету психології, історії та соціології ХДУ.
Вітаючи гостей у стінах Херсонського державного університету, ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що освітній заклад завжди відкритий і готовий до співпраці з університетами-партнерами у різних сферах діяльності. Тим більше, що наші історики вже мають позитивний досвід співпраці з казахськими науковцями.
У свою чергу, завідувачка кафедри історії, археології та методики викладання ХДУ Наталія Кузовова зазначила, що країни мають широке коло для спільних досліджень. «Історія України та Казахстану тісно пов’язана. До того ж, казахські історики, завдяки роботі херсонських архівістів, виявили в Херсоні сліди перебування казахів, які були репресовані сюди під час сталінських репресій на початку 1930-х років і перебували тут у якості спецпереселенців», – прокоментувала Наталія Кузовова.
Також, за словами завідувачки кафедри, наразі подано нову проєктну заявку щодо спільного вивчення голоду в Казахстані у 1932-1933 роках. До цієї роботи планують залучати не лише викладачів-істориків, а й студентів-магістрантів.
Зазначимо, що мета перебування делегації архівних працівників і професійних істориків з Казахстану у Херсоні – дослідження питань, пов'язаних з долею репресованих і військовополонених. Ця робота проводиться в рамках діяльності Держкомісії при Президентові Республіки Казахстан з реабілітації жертв політичних репресій.
У рамках візиту казахстанська делегації мала можливість відвідати і попрацювати в Херсонському обласному архіві. Там були виявлені матеріали про спецпереселенців з Казахстану, які були заслані в цей регіон у 1920-1930 роках.
Пресцентр ХДУ