Житель Херсонщини вирощує екзотичних коропів

3 года назад 0

Ним захоплювалися імператорські династії Сходу, а багаті й знамениті тримають його у своїх маєтках аби вихвалятися перед друзями. Японський короп кої, якого через яскраву луску ще називають парчевим коропом, вважається однією з найкрасивіших декоративних риб у світі.
Задоволення це не з дешевих, одна кої може вартувати тисячі доларів, а колекція – десятків і сотень тисяч в іноземній валюті. Цікаво, що така от екзотика є на Херсонщині. За сотню кілометрів від обласного центру, у с. Геройське, парчевих коропів вирощує Юрій Насадюк.
Диво-риба в чоловіка з’явилися ще до війни на Сході. Божественно красивих коропів придбав в одного фаната декоративних риб, а той їх віз аж з-за кордону. Юрій говорить, що колись планував продавати парчевих російським багатіям. Але після відомих подій передумав. В Україні ж на таку забаганку особливого попиту немає.

Попри це, вирішив залишити красу собі. Незвичні рибки, яких у чоловіка з тисячу, милують око і дарують настрій. Першими цінителями стали місцеві. Відтоді селяни рекомендують всім гостям Геройського – а заїдьте подивитися на рибку!
— Скажу, що без емоцій ще ніхто від мене не вийшов. Всі дивуються – оце так риба! Помітивши людину, ці рибки розуміють, що їх не образять, а, може, щось смачненьке принесли. Вони дуже дружелюбні. Розпізнають, знайомий підійшов чи ні, до чужих підпливають не так швидко. Рука не піднімається піймати для їжі. Звикаєш до них, кожну знаєш за забарвленням. А в Японії ж кої взагалі вважаються священними, запорукою фінансового благополуччя, — розповідає Юрій.
Кої й справді поводяться так, ніби мають інтелект. Не завжди охоче, але дають себе потримати й погладити. Господар говорить – якщо рибку не впустити й поводитися з нею обережно, для коропа стресу немає. Між іншим, парчеві – довгожителі. Їхній вік може досягати 80-ти років. А найвідоміший японський короп кої Ханако прожив 226 (!) років. Виростають такі риби аж до метра. Тому обожнюють простір.
Ніяких акваріумів! Ідеальні умови для парчевих — штучні ставки або ж озера, де немає риб-хижаків, як-от щука чи окунь. У Юрія кої живуть у домашній водоймі, накритій дахом. Її ширина 5,5 метрів, а довжина – 8,5. Як недивно, екзотичний красень в їжі непримхливий. «Лупить» як креветку і мотиля, так і корм для собак та котів. Головне, щоб із водойми не зникав кисень. Про температурний режим дбає господар.

— Але навіщо Вам все це, — запитую у власника екзотичної живої колекції,- хіба не простіше утримувати представників традиційного в наших краях виду фауни? Говорить – ну, по-перше, не може без свого хобі. По-друге, вірить у туристичний потенціал. Коропами кої можна дивувати відпочивальників, які приїжджають на рожеві озера Геройського солезаводу. Підприємство, як відомо, виставили на торги. І там скоро має з’явитися інвестор.
Щоб масово показувати рибку туристам, чоловік планує викопати на своєму обійсті ставок, обладнати зону відпочинку. Ну а поки золотаві, помаранчеві, червоні коропи – втіха для родини.
Марина САВЧЕНКО Фото автора.
Новий день