Живі ліки. Вчені вивели курей, яйця яких допомагають в лікуванні раку

5 лет назад 0

Дослідники з Единбурзького університету вивели курей, яйця яких містять два види людських білків, здатних протидіяти артриту і деяким видам ракових захворювань. 

Кур вдалося змусити нести цілющі яйця за допомогою генної модифікації, повідомляє BBC.

У яйцях міститься людський білок під назвою IFNalpha2a, що володіє потужними противірусними і протираковими властивостями, а також людський і свинячий варіант білка під назвою макрофаги-CSF, який планують використовувати для створення препарату, що стимулює самостійне загоєння пошкоджених тканин.

Вчені і в минулому виробляли різні види людських білків за допомогою тварин — кіз, кролів та курей. На цей раз їм вдалося значно підвищити вміст білків в тваринних продуктах.

"Всього в трьох яйцях міститься клінічна доза ліків", — йдеться в заяві дослідників.

Розвиток в організмі захворювань часто пов'язують з браком якогось елементу, наприклад, певного білка. Такі захворювання можна контролювати за допомогою ліків, що містять відсутній елемент. Ліки з цими білками виробляються і в індустріальних умовах, але отримувати їх з курячих яєць — приблизно в 100 разів дешевше, говорять вчені.

"Виробництво за допомогою курей буде дешевшим від заводського в 10-100 разів", — говорить доктор Лісса Херон і Единбурзької компанії Roslin Technologies, яка працює над комерціалізацією проекту.

Модифіковані курки живуть в розкішних умовах в порівнянні зі звичайними тваринами на птахофабриці, розповідає Херон.

"Вони живуть в дуже великих загонах. За ними доглядають кваліфіковані технічні працівники, які кожен день їх годують і напувають. В цілому життя цих курей досить комфортне", — говорить вона.

Розробка повноцінного препарату і подолання всіх бюрократичних бар'єрів займе, за оцінками дослідників, від 10 до 20 років. Однак вчені мають намір використовувати свій метод для виробництва ветеринарних препаратів. Наприклад, вони планують виробляти ліки, що стимулюють імунну систему тварин, які альтернативу антибіотикам.