Кабмін ухвалив рішення щодо доплат військовослужбовцям: хто отримає по 30, 50 і 100 тис. грн

7 месяцев назад 0

Кабмін під час позачергового засідання ухвалив постанову про щомісячні доплати для військовослужбовців, рятувальників та правоохоронців. Деталі надав глава уряду Денис Шмигаль.

Міністри прийняли рішення виплатити грошове забезпечення курсантам, строковикам, обмежено придатним, виведеним за штат та інструкторам навчальних центрів одразу за два місяці. Важливі зміни торкнулися бойових виплат представникам Національної гвардії та ДПСУ.

Прем'єр-міністр України заявив, що всі захисники держави отримуватимуть справедливі доплати під час війни.

По 30 тис. грн щомісяця додатково до основного окладу нарахують силовикам, які виконують бойові чи спеціальні завдання за бойовими розпорядженнями та наказами, а також прикордонникам та представникам Нацгвардії.

Доплати для осіб, які здійснюють оперативне управління військовими частинами та підрозділами на відстані, становитимуть 50 тис. грн.

Захисники, які безпосередньо беруть участь у бойових діях можуть розраховувати на 100 тис. грн.

Строковики та курсанти отримуватимуть по 6000 та 2350 грн відповідно, а інструктори – від 15 до 30 тис. грн.

"Усі, хто залучений до захисту України, отримуватимуть доплати під час війни. Робимо все, аби кожен, хто захищає Україну від російських окупантів, відчував підтримку й допомогу держави",  — зазначив Денис Шмигаль.
Таким чином, уряд запустив у роботу норми вже ухваленого закону.

Нагадаємо, що 1 лютого 2023 року в Україні запустили новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди силовикам. Після початку повномасштабної війни доплати запровадили всім, а потім залишили лише тим, хто безпосередньо виконує завдання у зоні бойових дій.

У Генштабі ЗСУ наголосили, що доплати нараховуються залежно від складності завдань та закликали до справедливої системи виплат, щоб не створювати соціальної напруги у бойових підрозділах. Зазначено, що воїни, які ризикують здоров'ям та життям, мають бути високомотивованими.