Кожна п’ята дитина в Україні має зайву вагу, — МОЗ

3 часа назад 0

В Україні в середньому 25% дітей мають зайву вагу або страждають на ожиріння. Такими є результати першого національного дослідження поширеності надмірної маси тіла та ожиріння серед дітей молодшого шкільного віку, проведеного в рамках Європейської ініціативи ВООЗ, повідомило Міністерство охорони здоров'я України.

Серед дітей віком 6-8 років надмірна маса тіла зафіксована у 22,96%. З них 9,13% страждають на ожиріння, а 2,63% — на важке ожиріння. У дівчаток показник надлишкової маси тіла становить 20,72%, а хлопчиків – 25,24%. Тобто хлопчики в Україні схильніші до надмірної ваги, ніж дівчатка.

Головні причини зайвої ваги в українських дітей – нездорове харчування та малорухливий спосіб життя. Виявляється, лише близько 50% українських дітей щодня їдять фрукти та овочі. Свіжі фрукти щодня їдять 55,3% дітей, а свіжі овочі – 41,4%. При цьому щодня 20,3% дітей вживають солодкі газовані безалкогольні напої, а 17,8% дітей щодня їдять печиво, торти та десерти.

Що ж до малорухливого способу життя українських дітей, то тут ситуація не краща. Третина дітей або взагалі не займаються фізичною активністю, або витрачають менше години на тиждень на високоінтенсивні фізичні навантаження. При цьому 54,4% дітей молодшого шкільного віку в будні дні приділяють своїм гаджетам понад дві години на день. У вихідні цей показник становить 83,4%.МОЗ України наголошує, що знизити ризик розвитку ожиріння та інших метаболічних порушень у дітей може грудне вигодовування.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує грудне вигодовування перші шість місяців життя дитини. Але в Україні, наприклад, лише 26% дітей перебували на грудному вигодовуванні у перші шість місяців життя. Кожна шоста дитина була на грудному вигодовуванні менше місяця, а кожна одинадцята взагалі не отримувала грудного молока.

Що ж до зайвої ваги у дорослих українців, то у нас із цього питання є статистика МОЗ України за 2023 рік. Так, станом на кінець 2023 року майже 60% дорослих українців мали зайву вагу. З них майже 25% страждали на ожиріння. Нагадаємо, що ожиріння збільшує ризик розвитку багатьох хронічних захворювань, включаючи серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та деякі види раку.