«Краса по-херсонськи». Жінки, які живуть та працюють у Херсоні, можуть долучитись до фотопроєкту
2 месяца назад 0
Освітянки, держслужбовиці, медикині та жінки з інших професій взяли участь у фотопроєкті "Краса по-херсонськи". Його ініціатор — Херсонський обласний департамент реалізації гуманітарної політики. Учасницями можуть стати жінки, які живуть та працюють у Херсоні.
Олена Єгорова працює виконувачкою обов’язків головної сестри одного з медичних закладів Херсона. Розповідає, вишиванку, у якій фотографується, під час тимчасової окупації Херсона ховала у підвалі свого будинку разом з українськими прапорами.
"Багато було казали: "Та нащо на фоні Херсона розбитого фотографуватися?". Я кажу: "Ну, чого? Показати, що Херсон живе, Херсон процвітає, ми живемо". Бажання виїхати не було. У нас багато хворих. Людей роз’їхалося багато, всі ж не поїдуть. У мене діти тут. Син у поліції служить, мати тут. Багато чого тримає. Є хворі люди, ми їм потрібні. Нас, медиків, не так багато залишилося", — говорить жінка. Фотограф Олександр Андрющенко робить фото моделі в рамках проєкту, Херсон, 19 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
Аліна Недодаєва працює у рентгенологічному відділенні міської лікарні. Говорить, участь у проєкті — перший досвід професійної фотосесії.
"Я не знала, що в нас в Херсоні є такі гарні місця. Дійсно, хоч і така ситуація, що війна, і в нас місто дуже, як сказати, зруйноване. І все одно якось так гарно. Моторошно трошки, але гарно" , — каже херсонка. Фотограф Олександр Андрющенко, Херсон, 19 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
Фотограф Олександр Андрющенко розповідає, до проєкту "Краса по-херсонськи" долучився разом зі своїм колегою Олександром Корняковим на волонтерських засадах.
"Зараз у мене лишився тільки фоторепортаж. Так зване стріт фото, або вулична фотографія. А хочеться чогось такого. Ну, по-перше, не втрачати форму. А по-друге, це цікаво. Тим більше знімати жінок я завжди любив, люблю і сподіваюсь любитиму. Для того, щоб знайти підхід до людини, перш за все, людину треба любити. Це саме головне. Що б ти не знімав – люби це", — говорить фотограф.
Ідея проєкту належить обласному департаменту реалізації гуманітарної політики, розказала його директорка Віолетта Царькова . Херсонка, яка взяла учать у фотопроєкту "Краса по-херсонськи", 19 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
"Ми розповсюдили інформацію, що саме буде такий проєкт. Тому до проєкту долучилися і державні службовці, і медикині наші, вчителі. Ми плануємо ще знімати й далі продовжувати цей проєкт, тому я думаю, що ми покажемо людей і дівчат різних професій", — розповіла вона.
Зйомки проєкту залежать від безпекової ситуації, говорить його куратор Андрій Ярьоменко . Під час обстрілів міста фотографи та моделі перебувають в укритті.
"Ми вирішили показати не просто гарних жінок на гарних локаціях. Так, є і такі. Але дуже багато в нас відбувалося знімання на локаціях, які трошки моторошні. Це або якісь знівечені будівлі, або в нас одна локація, це було випалене поле. Так, але це іноді виглядає моторошно, але в кадрі воно показує саме життя в Херсоні", — говорить чоловік.
Світлини учасниць проєкту "Краса по-херсонськи" увійдуть до виставки, яку планують показати у Києві, розказав Ярьоменко.