Культурну спадщину в Херсоні захищає прокуратура

1 год назад 0

Херсонська окружна прокуратура в судовому порядку вимагає укласти охоронні договори з метою збереження пам’яток архітектури – будівель розташованих по вул. Соборній та вул. Грецькій в місті Херсоні.
Прокуратурою встановлено, що вказані будівлі з 1990 року мають статус пам’яток архітектури та занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, як об’єкти культурної спадщини.
Чинне законодавство зобов’язує усіх власників пам`яток, об`єктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці об`єкти укласти з відповідним органом охоронний договір.
Проте, власники вказаних будівель з моменту набуття права власності так і не оформили охоронні договори з Херсонською обласною державною адміністрацію, а відповідно не встановлeно рeжим використання пам’ятки та відповідальність за його порушення, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних або ремонтних робіт.
Задля належного захисту інтересів держави у цій сфері, а також запобіганню можливого руйнування чи пошкодження пам’яток архітектури прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовами до власників будівель про зобов’язання укласти охоронні договори на пам’ятки архітектури. Наразі судом відкрито провадження у справах.
Пресслужба Херсонської обласної прокуратури


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.