Лебединий флешмоб: херсонцям пообіцяли озеро — до виборів чи до дня міста?

5 лет назад 0

Щоразу під старт виборчих перегонів починають шутрмувати загал на таких "темах-броньовиках" як "мова", "зарплатня", "меншини", "торгівля компроматами на опонентів" тощо. У Херсоні до цього звичного арсеналу вже традиційно додалося відродження Лебединого озера. Хто тільки не відроджував…

Ось укотре до теми повернулися — і не дивно, не за горами ж вибори.
Так, 14 березня 2018 в Херсонському театрі ім. Миколи Куліша   зібрали прес-конференцію, присвячену презентації проекту реконструкції "лебединки". Ініціатор заходу та конкурсу проектів Валерій Боржков розповів загалові про вже пройдені етапи реконструкції озера. А саме, за його словами:

  • протягом 2017 році тривав конкурс проектів.
  • 20.12.2017 у фіналі конкурсу проектів визначено переможця – молодого архітектора Артура Айметова.
  • 22.12.2017 Олена Мазур подано пропозицію щодо внесення реконструкції Лебединого озера до «Програми соціального розвитку».
  • У бюджеті на 2018 рік прийнято рішення про виділення 245 000 грн. на розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції Лебединого озера.
  • На безоплатній основі складено попередній кошторис проекту ПП «Херсонтехпроект».
  • У березні 2018 року сформована команду з втілення проекту.

читайте: Возрождение херсонской «Лебединки» — дело понемногу движется…

Проектно-кошиторисна документація на часі доопрацьовуться, на черзі — узгодження проектно-дозвільної документації — з цим етапом обіцяють завершити у травні. У найближчих планах, за словами пана Боржоква:

  • пошук інвесторів, фондів, учасників проекту — дедлайн кінець квітня,
  • старт будівельних робіт — після травневиз свят,
  • урочисте відкриття об’єкта — до Дня міста

Виглядає оптимістично. Щоправда, ложка дьогтю — проект сподобався не всім. Навіть під час заходу, коли сам Артур Айметов презентував свій проект, гостра критика спровокувала гаряче обговорення.
Ще одна ложка дьогтю в бочку меду — КП Парки Херсона та Міська рада ще раніше розповіли, що лебединку таки відроджуватимуть, і що саме для цього Херсонводокана міняв комунікації. Адже ще за радянських часів підвали будинків по вул. 40 років Жовтня (нині Небесної сотні та Університетській) пітоплювалися через недоробітки водопостачання Лебединого. То начебто старт відродження уже заявлявся і без пишної презентації?

читайте: Первый шаг — работы по реконструкции херсонской Лебединки
внесены в перечень УКСа на 2018 год

Цікаво й те, що з чинної влади представників тут було небагато. Не покликали навіть Сергія Белоковиленка (парки херсона) та Михайла Чемериса (Херсонводоканал). Були активісти й депутати, в основному ті, хто плекає більші за депутатські амбіції. Перед зібранням виступили представники "вже не "Укропа", люди "одною ногою в Самопомочі" та заслужені "екси", а також відомий архітектор Віктор Громихін — для надання статусу солідності? Тому обраний, щоби вразити активістів та представників громадських організацій слоган «Just doit!» (з англійської: «Просто зроби це!») виглядав дещо багатозначно:
— просто поверни людям мрію,
— просто пропіарся на ній, адже це вдавалося багатьом попередникам,
— просто спробуй зробити "лебединку" — а там…

Головне — красиво почати.

Хоча Жінки Херсона, чиї фото ми використали для ілюстрування публікації, налаштовані не так скептично, як ми. Вони упевнені:

— Команда активістів дуже сподівається, що херсонці долучаться до доброї справи і вже в вересні 2018 до Дня міста (Херсону в цьому році виповнюється 240 років) мешканці міста отримають пречудовий подарунок – оновлене Лебедине озеро – місце, де кожен зможе чудово провести час, погуляти з сім’єю, помилуватися озером, випити філіжанку кави біля води, подивитися роботи молодих художників, покататися на скейтбордах, і, звичайно ж, погодувати лебедів — без них Лебединка – не Лебединка, — пишуть вони й закликають херсонців приєднуватися до чергового "лебединого флешмобу".

Цікаво, чому захід не відвідав Андрій Путілов? Не запросили? А як же пошуки фінансування? Зібрані у херсонців на відродження озера кошти, ще у дореволюційні часи, як запевняє команда Андрія Станіславовича, ніде не зникли — лежать, чекають слушного часу.

ЧИТАЙТЕ: Собранные херсонцами деньги на восстановление «Лебединки»
 в целости и сохранности ждут достойного проекта

Чи, може, таки не "лебедині", а політичні мрії об'єднали організаторів і саме тому вони покликали не всіх?

Фото — Наталія Тіманова


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.