LED-освітлення негативно впливає на зір

5 лет назад 0

Останнім часом йде активна пропаганда встановлення в житлових і громадських будівлях, а також на вулицях і дорогах світлодіодних лампочок, які використовують інноваційні технології.

LED-освітлення, що споживає менше електрики, має меншу робочу температуру і більший термін експлуатації. Також у світлодіодних світильників можна легко регулювати яскравість, колір або температуру за допомогою смартфонів або спеціальної панелі управління, скажімо, у розумному будинку.

Проте дослідники з Французького агентства по продовольству, довкіллю, охорони праці і промислової безпеки (ANSES) прийшли до висновку, що світло, випромінюване LED-лампами, завдає шкоди людським очам. Світлодіодні лампи «фототоксичні», їх світло здатне зруйнувати сітківку ока і погіршити зір.

Випромінюване LED-світильниками світло ANSES розділили на типи. На думку агенції, тепле світло завдає зору найменший ризик фототоксичності, в той час як освітлення «холодного» типу надає максимальну шкоду очам людини. Світлодіодне світло випромінюється з високою інтенсивністю. Проте в дослідженні ANSES стверджується, що шкоди для очей несе і освітлення з низькою інтенсивністю, здатне «прискорити старіння тканини сітківки», а також знизити гостроту зору і викликати дегенеративні захворювання, такі як дегенерація жовтої плями.