Легендарний для Херсона барк «Товариш» у Німеччині підняв український прапор

2 года назад 0

Повідомлення про цю подію розмістила Херсонська морська державна академія:
”Сьогодні на щоглі барка Товариш-Горх Фок ви можете побачити український прапор, який співробітники судна підняли на знак солідарності з херсонцями та з усією Україною. «Дорогі друзі з Україні і особливо з Херсона, всі думки друзів з Німеччини зараз про вас. Щодня. Особливо невеличкої команди Горх Фока – екс-Товариша, на якому зараз ви може побачити прапор України, що майорить над Штральзундом. Найкращі побажання вам усім, Вульф Марквард.
— Легендарний барк, довгий час був навчальним судном Херсонського морехідного коледжу, на ньому пройшли практику тисячі херсонців та українців. Зараз судно знаходиться у німецькому порту Штральзунд і наразі працює в якості музею. Активісти ведуть активну роботу, щоб повернути судно у море. «Перший рейс Горх Фока-Товариша буде в Херсон» – говорив раніше Вульф Марквард, один з керівників проекту по відродження вітрильника.
Співробітники зберігають пам’ять про херсонський період історії судна, адже саме в ці часи вітрильник здобув свою найбільшу славу – здійснював трансокеанічні рейси, перемагав в міжнародних регатах, брав участь у соціально значимих проєктах. Зараз ведеться робота по облаштуванню галереї капітанів «Товариша» – Семена Чорного, Володимира Васильєва, Володимира Антипова, Олега Ванденка, Бориса Кісова, Володимира Полозова, Євгена Гончарова, Юрія Кущенка. «Товариш» з Херсоном та з херсонцями!
Ми захоплені, але не здаємося. Дякуємо команді Gorch Fock I за позицію та підтримку”. – йдеться в повідомленні.