Медичний факультет ХДУ впевнено КРОКує вперед

1 год назад 0

Вчора, 7 грудня на медичному факультеті Херсонського державного університету для студентів другого (магістерського) рівня, що навчаються на освітній програмі Фізична терапія, ерготерапія, спеціалізації 227.01 «Фізична терапія» стартував перший етап Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ), обов'язковим компонентом якого є інтегрований тестовий іспит КРОК 2.
Декан медичного факультету Наталія Шахман зазначає, що факультет вже має позитивний досвід складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту КРОК1 студентами спеціальності Медицина. В червні іспит проходив на базі Херсонського державного університету вперше, результат становив 72% успішності.
Складання ж КРОКу2 студентами-магістрантами спеціальності Фізична терапія, ерготерапія – це новий виклик як для самих студентів, так і професорсько-викладацького складу. Адже він проводиться вперше в статусі пілотного. Метою інтегрованого тестового іспиту КРОК2 є оцінка здатності реалізовувати окремі спеціальні (фахові, предметні) компетентності, визначені стандартом вищої освіти. Тож протягом року на факультеті проводили ґрунтовну підготовку здобувачів.

Іспит включає 150 тестових завдань, виконання яких розраховано на 150 хвилин. Зміст іспиту розроблений за сприяння проєкту Європейського Союзу ERASMUS+REHAB (Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine). Структурування змісту іспиту для спеціалізації 227.01 «Фізична терапія» базується на Міжнародній класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).
Як і зазначали, що цьогоріч КРОК 2 проводиться Центром тестування в статусі пілотного. Під час апробації іспиту здобувачі зобов’язані брати участь, але за результатами його складання не відраховуються із закладу вищої освіти.
Зазначимо, що іспит проводиться під керівництвом представників Центру тестування та за участі співробітників Національної поліції. У ході складання іспиту були дотримані всі вимоги – ідентифікація здобувачів і надання відповідних інструкцій щодо виконання завдань, перевірка металошукачем, відеозапис тощо.
За словами заступниці декана з навчально-методичної роботи і практик Наталії Васильєвої, це не єдине нововведення, що чекає на здобувачів даної освітньої програми. Так, ЄДКІ здобувачів складатиметься з двох частин – КРОКу2, що вони пишуть сьогодні, та об’єктивного структурованого практичного клінічного іспиту (ОСП(К)І), метою якого є визначення засвоєння здобувача вищої освіти практичних навичок та набуття компетентностей. Іспит відбудеться 16 грудня.

Самі ж викладачі протягом року двічі пройшли тренінги для розробників тестових завдань. Також розробили свої тестові завдання, які були направлені до Центру тестування для наповнення банку тестових завдань для здобувачів.
За правилами пілотного проєкту всі здобувачів обов'язково отримають дипломи, навіть якщо показали низький результат. Але впевнена, що таких буде дуже мало. Сподіваємось на хороші результати наших студентів та бажаємо їм успіху в подальшому професійному становленні", — наголосила Наталія ВАСИЛЬЄВА.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.