Міжнародна співпраця у ХДУ продовжується навіть в умовах пандемії

3 недели назад 0

Пандемія коронавірусної інфекції внесла певні корективи в реалізацію міжнародного співробітництва в усіх сферах і вища освіта – не виключення.
Однак у Херсонському державному університеті міжнародна співпраця не припинялася, а навпаки, владо набула нових форм взаємодії. Про це розповіла проректорка з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталія Кушнір в інтерв’ю «Українському півдню».
Наразі в Херсонському державному університеті активно реалізовуються програми мобільності та подвійних дипломів з різними закордонними університетами. По кожній програмі університети-партнери пропонують певний варіант взаємодії. Наприклад, Поморська Академія у Слупську (Республіка Польща) визначила декілька освітніх програм, здобувачі яких мали можливість поїхати до Польщі, або ж навчатися дистанційно, знаходячись в Україні.
«Так, за цей час декілька здобувачів нашого університету захистили й отримали дипломи закордонного освітнього закладу. Аналогічно частина студентів захищала свої роботи в Польщі, решта – онлайн», – розповідає Наталія Кушнір.
Кожна така можливість для студентів, хоча б на короткий час стати частиною спільноти одного із закордонних закладів освіти, є унікальною. Це можливість, що відкриває нові обрії власного розвитку як особистого, так і професійного, розкриття потенціалу і, звісно, набуття важливого досвіду. А, головне, це допомагає стати більш відкритим до нових змін та нововведень.
«Кожна взаємодія із закордонними університетами, іншою науковою спільнотою є дуже корисною для наших студентів. Оскільки так вони мають можливість отримати новий досвід, ознайомитися з кращими практиками і, можливо, навіть використати їх у нашому університеті. Наприклад, запустити певний сервіс, удосконалити освітній процес», – коментує Наталія Кушнір.

Так, нещодавно у ХДУ відбувся конкурсний відбір студентів на отримання стипендії Університету Альпен-Адрія м.Клагенфурт (Австрійська Республіка). У відборі взяли участь 5 здобувачів з різних факультетів. У фінал вийшли двоє – майбутній журналіст і психолог.
Також освітній заклад має позитивний досвід ефективної співпраці з університетами Франції, Великобританії, Канади, США. Так, наразі у ХДУ перебуває стипендіат програми Фулбрайт Ерік Матерлі. Він допомагає у викладанні англійської мови на різних факультетах, а також проводить зустрічі зі студентами, де вони можуть попрактикуватися у спілкуванні англійською з носієм мови.
Щодо подальших планів міжнародної співпраці Наталія Кушнір зазначила, що університет має багато потужних наукових колективів, що можуть вигравати гранти, отримувати додаткове фінансування. Однак, на жаль, ситуація з пандемією коронавірусної інфекції призвела до того, що частина грантових проєктів призупинена і немає можливості подання нових заявок. За словами проректорки, наразі в університеті написано проєкт на студентсько-викладацькі обміни з Чехією щодо розвитку робототехніки та stem-освіти. І як тільки-но буде можливість – проєкт буде подано.
Крім того, наш університет подав два україно-польські проєкти. Один спрямовано на розвиток історичної науки, другий – географії.
Пресцентр ХДУ


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.