Миколаїв прийняв започаткований у Херсоні фестиваль рідної мови
14 часов назад 0
21 лютого у Миколаєві відбувся Південний фестиваль, присвячений Міжнародному дню рідної . Його основна ідея — мова є культурним кодом нації, пронесеним крізь віки. У 2024 році захід започаткувала Херсонська обласна військова адміністрація. Цьогоріч його учасники відвідали кілька локацій та взяли участь у дискусійних панелях.
Голова громадської спілки "Рада національних товариств Миколаївської області" Лоліта Каймаразова на фестивалі була спікеркою однієї з дискусійних панелей.
"Фестиваль — це дуже добра ініціатива. Він присвячений Міжнародному дню рідної мови, а наша громадська спілка приділяє розвиткові та підтримці рідної мови етнічних спільнот дуже багато уваги. Миколаїв приймає вперше. Наскільки я зрозуміла, перший фестиваль був у Херсоні, а зараз — приймає Миколаїв. Мені цікаво подивитися. Я побачила тут своїх колег, наших друзів з Херсона, з Одеси, мені цікаво поспілкуватися з ними" , — сказала вона. Начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Олена Буберенко. Суспільне Миколаїв
Херсонська обласна військова адміністрація започаткувала фестиваль рідної мови у 2024 році, розповіла начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Буберенко .
"Фестиваль покликаний для того, щоб ми розуміли важливість нашої мови, мови української і тих національностей, які проживають на території нашої області, щоб вони також розуміли важливість своєї мови, важливість її збереження, підтримки та розвитку. І ми працюємо над тим, щоб кожна національність відчувала себе потрібною, відчувала те, що їй приділяють увагу. А наша українська мова щоб звучала у всьому світі. Не тільки в піснях, у віршах, але й взагалі, щоб українці, які перебувають на території інших держав, розмовляли виключно українською. І це дійсно наш код нації", — сказала Буберенко. Відвідувачі фестиввалю. Суспільне Миколаїв
За її словами, учасникам представили дві дискусійні панелі та кілька локацій — мовознавчу, книжкову й письменницьку.
"Локації дуже цікаві. Одна з них, локація творча, буде відбуватися в тому ж залі, де й відкриття. Там ми можемо почути вірші, тобто розмовний жанр, пісні різними мовами. Інша локація, яка буде працювати на першому поверсі, включає перегляд та обговорення документальної стрічки "Будинок слова", — розповіла начальниця управління культури МОВА. Заступник начальника Херсонської обласної військової адміністрації Володимир Клюцевський. Суспільне Миколаїв
У фестивалі взяли участь 150 людей. Також усі охочі мали можливість долучитися онлайн, говорить Олена Буберенко. Заступник начальника Херсонської обласної військової адміністрації Володимир Клюцевський на заході був спікером на одній із дискусійних панелей.
"В цілому, цей фестиваль, стартувавши у Херсоні, хотів покласти початок із передачею естафети до інших областей, початок руху українськості, руху підтримки наших національних традицій, фольклору, етносу. Завдячуючи цьому, ми ще більше об’єднуємося, ще більше гуртуємося і ще більше допомагаємо один одному, згуртовуючи волонтерів, національні меншини, молодіжний та інші рухи, Збройні Сили України. І разом ця сила якраз чинить опір російській агресії", — пояснив Клюцевський.