Мінкульт декомунізує сольфеджіо та естрадний вокал

7 лет назад 0

Міністерство культури України оголосило про проведення у 2017 році Всеукраїнського конкурсу навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів за напрямом «Музичне мистецтво».

Відповідну інформацію розміщено на офіційному сайті Міністерства. Згідно з повідомленням, на конкурс приймаються рукописи програм за такими дисциплінами, як музичний інструмент віолончель, сольфеджіо, клас сольного співу та естрадний вокал, симфонічний оркестр. Про це повідомляє "ЗіБ".

Згідно з вимогами до рукописів програм, що подаються для участі в конкурсі, при укладанні «Списку використаних джерел» та «Орієнтовних репертуарних списків» необхідно враховувати вимоги актів законодавства, таких як:
1) Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;
2) Постанова Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором»;
3) наказ МОН України від 16.06.2015 №641 «Про затвердження концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», де висловленні застереження з питань декомунізації, агресії Російської Федерації та тимчасово окупованих територій.

Наголошується, що програми, перероблені з програм радянського періоду, розглядатися не будуть.

З повним текстом конкурсних вимог можна ознайомитися за посиланням.