Мобілізація дорівнює відправці на «нуль»? Скільки призовників насправді потрапляє на передову

2 недели назад 0

Мобілізованих далеко не завжди відправляють на передову

Вже 18 травня в Україні набуде чинності ​новий закон про мобілізацію. Через ​це багато українців переживають, що вони обов’язково потраплять на передову, проте насправді туди відправляють далеко не всіх.

Про це   член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв’ю "Телеграфу".

На його думку, механізм зі штрафами не стимулюватиме підвищення мобілізації.

"Тобто, так, він покращить мобілізацію.. Та все одно будуть люди, які зможуть заплатити один-два штрафи, а потім все одно заховатися. Треба розуміти, що люди, які не хочуть воювати все одно будуть шукати як ухилятися", — вважає він.

На його думку, проблема в іншому. Федієнко вважає, що історію про мобілізаційну кампанію в Україні було інформаційно провалено із самого початку.

"Буцімто, якщо тебе мобілізують — обов’язково вб’ють, а якщо вже вручили повістку — обов’язково відправлять на "нуль".  Та треба розуміти, що на передову потрапляє лише 10-15%. Всі інші мобілізовані — займають посади за купою інших спеціальностей, які на фронті потрібні не менше, ніж у цивільному житті.  Потрібні й звичайні бухгалтери, економісти, логісти й електрики. До того ж, жодному командиру не вигідно відправляти на нуль немотивованих людей", — пояснив він.