Мобілізація торкнеться кожного: ТЦК отримають у розпорядження списки всіх чоловіків

3 месяца назад 0

В Україні вже майже два роки триває повномасштабна війна і загальна мобілізація. Але при цьому в країні залишаються ще сотні тисяч чоловіків, які не поспішають актуалізувати свої військово-облікові дані та воліють обходити військкомати десятою дорогою. Однак невдовзі працівники ТЦК зможуть навідатись у гості до кожного ухилянта. Вони отримають докладні списки та адреси всіх українських чоловіків.

Про це, зокрема, розповів Іван Тимочко, який очолює Раду резервістів Сухопутних військ.

За словами Тимочка, в Україні сьогодні з'явилося дуже багато чоловіків, які мають відстрочку чи броню від мобілізації. Багато з них із початком війни "вдарились у навчання". Чоловіки, яким уже глибоко за 30, масово пішли до вишів здобувати другу, а то й третю освіту, щоб скористатися відстрочкою від мобілізації, яка належить студентам стаціонару. Тимочко вважає такий спосіб ухилення від призову "законною корупцією".

Крім того, багато підприємств скористалися правом на броню для своїх співробітників, забронювавши чи не всю чоловічу частину працівників. Так, у деяких ТРЦ на посаді вантажників значиться по 4-5 осіб, які працюють на 0,25 ставки. І всі вони заброньовані. Чому б їм не працевлаштувати на повну ставку одного, невідомо. Втім, тут також усе ясно: якби він був один, то й бронь була б лише для одного. А так можна дати можливість ухилитися від призову одразу чотирьом.

Однак невдовзі ТЦК почнуть, а де-не-де вже й почали, поквартирний обхід військовозобов'язаних. Адреси всіх чоловіків вони отримають із Реєстру виборців, який є на сьогодні найвичерпнішим списком громадян. Причому там є не лише прізвища, а й адреси всіх чоловіків, оскільки переважна більшість голосує за місцем свого проживання.