«Можу ще щось показати». Андрій Проценко відкриває зимовий сезон після пошкодження та з думками про Олімпіаду

6 месяцев назад 0

Ексклюзивний коментар Андрія Проценка для .

35-річний Андрій Проценко – лідер українських чоловічих стрибків у висоту, 3-разовий учасник Олімпійських ігор та один з дванадцяти атлетів в історії, що брали висоту 2.40 метра.

У 2022-му році Проценко уперше в кар'єрі виграв медаль чемпіонату світу – "бронза" з результатом 2.33 м. Сезон 2023 року не став таким же успішним для Андрія: взимку він став віцечемпіоном Європи у приміщенні, але влітку жодного разу не стрибнув 2.30 м. Найкращий результат Проценко показав на чемпіонаті світу, де пройшов у фінал (2.28 м у кваліфікації).

Після світової першості українець провів ще два змагання, після чого завершив сезон і поступово розпочав підготовку до нового. До олімпійського сезону Проценко разом з тренером готується в Португалії, у його групі також Катерина Табашник та Вадим Кравчук.

Основною ціллю на 2024 рік Андрій Проценко називає Олімпіаду, але зимову частину сезону українець також не пропускатиме. Розглядає також варіант старту на зимовому чемпіонаті світу. Про це він розповів в інтерв'ю Суспільне Спорт.

"Зимовий сезон у нас йде як «прохідний», але ми будемо стрибати на змаганнях. Участь у чемпіонаті світу в приміщенні? Головне – показати результат в сезоні. Якщо він буде і буде відбір, чого б не з'їздити, поборотися. Боротися я люблю, так що побачимо. Важко щось планувати. З планами важко не лише у спорті зараз, а загалом в житті. Але є як є", – пояснює Проценко.
У рамках зимового сезону стрибун у висоту проведе три старти, після яких визначить, чи буде змагатися на світовій першості.

Більша частина зимової підготовки до сезону 35-річного Проценка пройшла без стрибкових тренувань. Причина – проблеми з правим коліном, яка виникла наприкінці грудня.

"Одне коліно під нагрузкою у мене набрало рідину. З суглобової сумки викачували цю рідину та кололи протизапальні препарати. Бігати воно не заважало, але стрибати не можна було. Не було жорсткості конструкції, через що міг взагалі зламати суглоб чи розбити його зсередини. Але зараз все добре, я вже стрибав на одному тренуванні", – розповідає Андрій.
На своїх перших стартах стрибун хоче показувати результат принаймні 2.20 м, але у подальшому – вийти на показник 2.30 м.
У 2023 році Проценко лише під час зимового сезону брав цю висоту, тоді як влітку – жодного разу.

"Я розумію, що не кожен сезон все вдається ідеально. Тим більше час іде, вік не зменшується і набрати форму все складніше. Але я розумію, що можу ще щось показати, і можу представляти країну. Звичайно, є бажання, бо це моя улюблена справа, якою я займаюся вже більше ніж пів життя", – резюмує Проценко.
Основною ціллю у 2024 році для Андрія є Олімпіада. На Іграх він виступав тричі – був дев'ятим у 2012, четвертим – у 2016 та не подолав кваліфікацію у 2021. Медаль Олімпійських ігор – єдина з великих стартів, якої ще немає у колекції Проценка.

"Зараз важко думати про цілеспрямовану підготовку до Олімпійських ігор, бо дуже багато факторів, які не дають цього робити. Особливо те, що відбувається в Херсоні. Тому більше думок, звичайно, про Україну. Я можу бути більш-менш впевнений, що ми поїдемо на Олімпіаду, але це питання постійно піднімається, тож теж відсутня стовідсоткова впевненість, що все буде для нас ідеально зроблено", – пояснює Андрій.
На Іграх у Токіо перервалася серія з трьох Олімпіад поспіль, де Україна була представлена трьома стрибунами у висоту. Перед стартом нового олімпійського сезону Проценко називає іншим бажанням – підвищення конкуренції у чоловічих стрибках у висоту в Україні. Аби в Парижі він стрибав не сам, як це було у Токіо.

Станом на кінець січня 2024, у топ-50 світового рейтингу зі стрибків у висоту входять п'ять українців. Водночас, прохідна позиція на Олімпіаду є лише у Проценка – 10-те місце. Другий найкращий з українців – Олег Дорощук – іде на 25-му місці.

Разом з тим, найкращий результат сезону у світі – 2.28 м – встановив Роман Петрук. А у топ-10, станом на кінець січня, входять також стрибки Вадима Кравчука (2.25 м) та Олега Дорощука (2.24 м).

"Хочеться, щоб більшість українців стрибала 2.30 м і вище, щоб могли складати конкуренцію не лише в країні, а й на світовій арені. У дівчат така конкуренція є. Хочеться, щоб була й у хлопців", – підсумовує Проценко.