Монети номіналом 2 копійки можуть коштувати тисячі гривень

2 недели назад 0

У багатьох українців є скарбнички, де зберігаються "непотрібні" монети, отримані на здачу в магазині. І на них можна непогано заробити, якщо знайти рідкісний екземпляр. Наприклад, 2 копійки певного року випуску, які нумізмати оцінюють у кілька тисяч гривень.

Деякі монети, виготовлені та запущені в обіг у різні роки незалежності України, можуть коштувати великі гроші. Так, колекціонери готові віддати тисячі гривень за рідкісні дві копійки, які можуть знайтись у домах українців. Оголошення про їх купівлю опубліковано на сайті "Монетки-ягідки", популярному у нумізматів.

Згідно з повідомленням, монету номіналом 2 копійки 1994 року випуску різновиду 2(10 к.)АА готові купити за суму від 4500 гривень. Її особливість у тому, що при карбуванні аверсу було використано штемпель від 10 копійок того ж року.

"Широкий кант вийшов через те, що діаметр штемпелів для 10 копійок менше, ніж для 2 копійок. Різновид 2(10к.)АА нумізмати часто називають "перепутки" , — йдеться в оголошенні.Також високою ціною відрізняються і 2 копійки випуску 1996 року з алюмінію різновиду 1АА. За них нумізмати можуть сплатити від 800 до 1000 гривень. А за екземпляри із немагнітної сталі від 1500 до 1700 гривень.

Зазначається, що ця монета входила в колекційний набір Нацбанку, яка також була запущена в обіг. Монети номіналом 2 копійки 2003 року теж чеканили для колекційних наборів НБУ. Але й вони потрапили в обіг, тож зараз українці можуть продати їх за суму від 1800 до 5 тисяч гривень.