МОЗ змінює норми харчування в українських школах

5 лет назад 0

У минулому році МОЗ ухвалило нові норми харчування для дітей шкільного та дошкільного віку. Зокрема, були внесені поправки до закону "Норми фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії".

За новими правилами, у дитячому шкільному меню буде менше жирів та вуглеводів. Якщо раніше дітям 6 років на законодавчому рівні рекомендували споживати 2000 калорій на добу, то тепер лише 1800. Білків – 60 г замість 72 г, а жирів – 58 г замість 65 грамів. Школярам від 7 до 10 років тепер радять вживати 295 г вуглеводів, що на 70 г менше, ніж за попередніми нормами. Подібна ситуація і з білками – їх має бути 72 грами замість 78 г, причому бажано тваринного походження.

Для того, щоб зробити харчування у вітчизняних закладах освіти не лише збалансованим, але й смачним, кулінарні експерт радять змінити підхід до приготування страв. Нині діючий збірник рецептів востаннє оновлювався у 1991 році.

"Проблема в тому, що кухарям, які готують, подобається те, що вони роблять. Вони не розуміють, що можна по-іншому. Навіть в тих умовах, де вони працюють, та за ті кошти, які виділяють на шкільне харчування, можна багато чого готувати. Потрібно дати щось нове, бо за 70 років ніхто нічого не змінював”, – стверджує кухар та кулінарний експерт Євгеній Клопотенко.

У деяких столичних школах (гімназія №191 і школа №246) діти вже продегустували нове меню, у яке входили салат зі спагеті та буряком, суп фермерський, нагетси з домашнім кетчупом і чай масала. Нові страви прийшлися дітям до смаку.

Нагадаємо, у 2017 році шеф-кухар Євгеній Клопотенко виграв грант на реформування шкільної їжі на суму 314 580 грн. Він склав новий збірник рецептів для шкільної їдальні, до якого увійшли близько 30 нових страв. Після того, як нові рецепти узгодять компетентні держоргани, кулінарні брошури розішлють в усі інші школи.