На Джарилгачі поліцейський встановив рекорд України

2 года назад 0

     Підкорити Джарилгач так, як досі нікому не вдавалося, було давньою мрією Дмитра Бажина. Зараз він служить в патрульній поліції в Миколаєві. Народився ж і виріс у Скадовську, тому локацію для рекорду обрав невипадково. Говорить, в дитинстві все фантазував як одного разу візьме й перейде Джарилгач, від початку й до кінця. Роки йшли, а мрія залишалася. Не так давно Дмитро зайнявся бігом. І хоч і вважає в цій сфері себе аматором, острів вирішив підкорити кросом. Представникам Національного реєстру рекордів заявив – Джарилгач перебіжить, та ще й одразу в десяти дистанціях – від 100 метрів до 42 кілометрів, сама така протяжність острова. У Книзі рекордів України, як ви розумієте, все всього бачили-перебачили. Але такого досягнення, зізнаються, ще не фіксували. Та й всіх, хто спостерігав за бігом Дмитра, чи не до останнього не залишав скептицизм – невже здолає?

Стартував поліцейський в одному з найкрасивіших місць острова. Там, де в Чорне море впадають дві затоки, Джарилгацька та Каркінітська. Це зі сторони Скадовська, і вважається, що тут починається Джарилгач. Перед забігом останні настанови бігуну дає його мама. Ірина Кузьменко підтримує сина з тієї самої хвилини, коли дізналася про його наміри. Свого Дмитра добре знає – якщо надумав щось, його не зупинити. Стому спорядила велику сумку з термосом, змінним одягом і т.д, й поїхала на Джарилгач. Серце матері, ясна річ, розривається й щохвилини хочеться набрати знайомий номер телефону. Але вона знає – відволікати людину, яка біжить, не можна.

-Він довго себе готував, і морально, і фізично. Тож будемо сподіватися, що все відбудеться добре, — говорить мама Дмитра.Так звана траса, яку обрав претендент на рекорд, дуже непроста. Це берегова лінія, яка на Джарилгачі дуже нерівномірна. Мокрий пісок, водорості, мушлі, подекуди горбистість, а ще «сюрпризи» у вигляді сміття, яке острову залишив туристичний сезон… За всю дистанцію бігун може зробити лише одну зупинку на перепочинок, приблизно на середині шляху. Це обитель монаха-самітника, який мешкає на Джарилгачі. Самого ченця Марка чи-то немає на місці, чи-то він не може відволіктися від молитви у своїй келії, словом, господаря нехитрої оселі не бачили. І тільки єнотовидний собака, доволі ручний, що звідки не візьмись прибігає на запах наших бутербродів, ніби дає зрозуміти – тут раді всім.У Дмитра ж на перепочинок лічені хвилини. За цей час мама встигає виміряти йому тиск й налити теплого чаю.Тільки-но Дмитро відновлює біг, ми вирушаємо до катера. Дорогою зустрічаємо червонокнижних оленів – Джарилгач неймовірний!А вже у Скадовську пересідаємо на автівку, щоб зустріти екстримала на фініші. Представники ж Книги рекордів увесь час контролюють рух бігуна завдяки трекеру, встановленому на його мобільному. Якщо Дмитро відхилиться від маршруту або раптом якось хитруватиме, рекорд просто не зарахують…Фінішує Дмитро в Лазурному. Добігши до останнього метра острова, зупиняється.Попереду – промоїна, хоч і неглибока. Холодна вода екстримала не зупиняє й перепону Дмитро просто переходить.Група підтримки на тому березі й випадкові свідки голосно аплодують: він це зробив, він зміг! Першою Дмитра обіймає мама. А експертам з Національного реєстру вже не терпиться вручити заповітний диплому. Лана Вєтрова оголошує новий рекорд України – 10 бігових дистанцій бездоріжжям. 42 кілометри Дмитро Бажин здолав за 7 годин і 20 секунд.Свій рекорд він присвятив захисникам, які боронять Україну на Сході. Втомлений, але щасливий, він тільки і встигає вимовити:
«Вдячний всім! Зараз в мене дуже мало слів, як бачите, увесь мокрий. Слава Богу, що все вдалося!».

Про наміри Дмитра встановити Національний рекорд у нього на роботі не знали. Старший лейтенант зараз у відпустці.
 
Марина САВЧЕНКО, Новий день
Фото автора.