На Херсонщині багато людей не приходять на повторне щеплення

7 дней назад 0

На Херсонщині 17 тисяч людей, які вкололи першу дозу вакцини, не з’явилися на повторне щеплення від коронавірусу, коли настав час. Про це у програмі "Сьогодні. Головне" розповів головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич:
"Зараз з ними працюють сімейні лікарі, медичні сестри. До цих питань ми намагаємось долучити і представників місцевого самоврядування. Ця точка 28, 14 днів – це умовно. Якщо день-два пропустили, це нормально, але потрібно завершити курс вакцинації", — каже лікар.
За словами Юрія Ромаскевича, існує затримка із внесенням даних про вакцинацію, бо не вистачає робочих рук. До цієї роботи залучаються і представники місцевого самоврядування, і студенти-волонтери, які допомагають нам вносити це до бази даних. Лікар розповів, що майже всі студенти медичного факультету Херсонського державного університету беруть участь у волонтерському русі і допомагають медичним працівникам із тим, щоб люди швидше отримували свої сертифікати.
Крім цього, каже Юрій Ромаскевич, зараз переглядається нормативна база і обмеження для невакцинованих будуть автоматично перенесені до "жовтої" зони карантину. "Чому це відбувається? Тому що, коли у нас фактично не було достатньо високого вакцинованого прошарку, йшлося про те, що ми починали з вчителів, лікарів, державних службовців.
Зараз йдеться про те, що один раз вакцинований – це добре, але потрібно мати повне щеплення. Зараз маємо в області вже понад півмільйона щеплень, я маю на увазі 1 і 2 дози, але, якщо брати у відсотках населення, це приблизно 30-32%", — говорить Юрій Ромаскевич.
Також головний санітарний лікар області розповів, що поступово знижуються показники захворюваності, поступово знижуються показники госпіталізації, завантаженість ліжок. " Тому за цими показниками, які моніторяться Урядом і на підставі чого комісія техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій приймає рішення про переведення до "жовтої", "помаранчевої", "зеленої", "червоної" зон карантину, Херсонщина на сьогодні вже відповідає умовно "помаранчевій" зоні епіднебезпеки. Рішення про переведення області з "червоної" зони до "помаранчевої" або "жовтої" ми очікуємо найближчими днями" , — говорить Юрій Ромаскевич.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.