На Херсонщині через дії шахраїв четверо людей втратили 40 тисяч гривень
7 месяцев назад 0
Поліція вкотре звертаються до жителів області з проханням бути уважними та перевіряти будь-яку інформацію, особливо ту, яка стосується грошових виплат та вимагає дані вашої банківської картки.
Жертвами шахрайства під виглядом грошової допомоги стали дві жінки з Високопільської та Херсонської громад. У месенджерах заявниці прочитали повідомлення про виплату соціальної допомоги постраждалим від війни. Жінки перейшли за посиланнями та ввели реквізити своїх банківських карток, після чого з їх рахунків зникло 14 тисяч та тисячу гривень.
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.
Ще одна жителька Херсона стала жертвою поширеної схеми шахрайства «друг просить у борг». У месенджері їй надійшло повідомлення від знайомого з проханням терміново позичити гроші. Жінка не перевірила інформацію і перерахувала на надісланий їй рахунок 2750 гривень. Після цього знайомий на повідомлення не відповідав, а потім з’ясувалося, що його сторінку «взламали» шахраї, які надсилали такі повідомлення всім його друзям і знайомим.
Ще один чоловік став жертвою шахрайства, замовляючи товар через мережу Інтернет. Він знайшов оголошення про продаж ноутбуку і у переписці продавець попросив повну передоплату товару. Заявник перерахував на його рахунок майже 23 тисячі гривень. Але ні наступного дня, ні упродовж тижня ноутбук ніхто не відправив, гроші чоловіку не повернули, на повідомлення продавець не відповідав.
За усіма фактами поліція Херсонщини відкрила провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Аби застерегти мешканців області від необдуманих вчинків, поліція нагадує правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:
— якщо вам надходять повідомлення від друзів чи рідних з проханням терміново перерахувати їм кошти (на лікування, погасити борги, або інше), ні в якому разі не виконуйте умови. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто “потребує негайної допомоги”, або людям, які можуть підтвердити або спростувати те, що трапилося;
— не довіряйте повідомленням у соцмережах, де закликають перейти за невідомими посиланнями та ввести секретні дані банківських карток нібито для оформлення допомоги. Інформацію про справжні державні виплати або від міжнародних організацій, порядок їхнього отримання потрібно перевіряти лише в офіційних джерелах;
— пам’ятайте основне правило купівлі товару в інтернеті – передоплату можна вносити тільки перевіреним продавцям або магазинам, якщо ж продавець вам не відомий, сплачуйте товар тільки після його отримання та перевірки;
— якщо ви все ж стали жертвою шахраїв — не зволікаючи, телефонуйте «102».