На Херсонщині куланів відрядили на екологічну місію

2 года назад 0

Двадцять молодих куланів із заповідника Асканія-Нова «відрядили» з надзвичайно важливою екологічною місією до заказника «Тарутинський степ» на Одещині, пише Голос України.
Цей вид у Таврії колись був аборигенним, як і винищені дикі коні — тарпани. І повернення його представників за сприяння міжнародних природоохоронних організацій допоможе відновити біологічне різномаїття південноукраїнського степу та відродження природних екосистем (так званий rewilding). Адже в перспективі кількість куланів у Тарутинському степу хочуть довести до трьох сотень. І тут без допомоги науковців Херсонщини наразі не обійтися.
— Два роки тому заповідник Асканія-Нова вже продав заказнику на Одещині двадцять куланів. Вони акліматизувалися у просторому огородженому вольєрі на тридцять гектарів, і нині вільно гуляють степом. Тож тепер відправили туди ще стільки ж тварин. Стаду куланів у самому заповіднику це не зашкодить — їх у нас більш як сотня, вони чудово почуваються й активно розмножуються. Тому надлишок реалізуємо, витрачаючи гроші на купівлю кормів для підгодівлі тих-таки копитних, інші невідкладні потреби установи, — розповів директор заповідника Асканія-Нова, кандидат біологічних наук Віктор Шаповал.