На Херсонщині лікарню рятують спільними зусиллями

2 года назад 0

Ледь животіє лікарня у великій Каланчацькій територіальній громаді на адміністративній межі з окупованим Кримом, пише Голос України.
Саме сюди привозили тих, хто перетнув цю межу через КПВВ "Каланчак" із підозрою на зараження коронавірусом. Тут вони чекали на результати ПЛР-тесту й отримували медичний сервіс, хоча ковідного статусу стаціонар не мав.
І навіть більше: на той момент не було й договору з Національною службою здоров'я. А коли його все ж кілька місяців тому уклали, у лікувального закладу вже накопичилися борги у 2,8 мільйона гривень та утворилася чотиримісячна заборгованість із зарплати перед трудовим колективом. На сьогодні її відшкодували тільки частково, і то для цього знадобилися спільні зусилля: територіальна громада асигнувала з власного бюджету 700 тисяч гривень та ще 1,8 мільйона гривень надійшло з обласного бюджету.
Проте медики вважають це тимчасовим розв'язанням проблеми. На їхню думку, лікарні потрібен особливий статус стаціонару, який надає послуги подорожуючим через КПВВ "Каланчак", і якась гарантована (авансована) частка фінансування, що забезпечувала б нормальну роботу лікувального закладу. А не тільки кошти за послуги конкретному пацієнту. Так само вона потрібна і лікарні у місті Генічеську, де приймають людей з КПВВ "Чонгар". Та для впровадження нового механізму необхідно вносити зміни у медичне законодавство, а це довго та складно.