На Херсонщині майстер створює скульптури з металобрухту

3 года назад 0

Скульптор із Білозерки Херсонської області Сергій Демченко працює у стилі стімпанк. Роботи майстра встановлені на вулицях обласного центру та інших міст України. Сергій став одним з переможців Міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе» у напрямку «Ремесла».
Чоловік розповів, що збирає ключі від дверей, автомобілів, неважливо які. Говорить, головне, що вони мають гарний вигляд. Також використовує у роботах елементи від ліжка, чи, навіть, секатори.
Свої роботи Сергій створює близько 11 років, працює у гаражі. Говорить, з дитинства мав справу з металом, та, оскільки за покликанням художник, зацікавився тим, як перетворити металевий брухт на витвори мистецтва.
" Метал мені близький. У дитинстві не було можливості щось купити, доводилося самому щось вигадувати та робити. Місця пошуку деталей не змінилися – це пункти приймання металолому. Раніше було цікавіше – більший вибір був. Зараз несуть старий брудний метал. Іноді приїдеш, жменьку взяв і все. Але є старі запаси ", — говорить Сергій Демченко.

Для Херсона Сергій зробив великі скульптури трансформерів, динозаврів та казкових героїв. Сьогодні, говорить майстер, з великих скульптур у його гаражі залишився мотоцикл, більше уваги почав приділяти деталям. Сергій — один з небагатьох авторів, які на Херсонщині працюють у стилі стімпанк.
" Мені знайомі зателефонували, запропонували взяти участь у конкурсі. Я свої роботи створюю, щоб показувати людям, а не для того, щоб вони стояли у гаражі. Погодився та виграв. Працюю за настроєм, я не створюю монстрів. Це — не моя тематика, навіть коли я робив трансформерів, я робив у нього на спині феєрверки, які можуть салютувати на свята. Мої герої добрі зовні, не страшні ", — каже Сергій Демченко.
Остання з робіт майстра незавершена. В її основі — металеві чайники та ковзани. Сергій говорить, одразу побачив у чайнику обличчя свого персонажа, варто було тільки перевернути його. Для своїх майбутніх робіт чоловік не малює детальних ескізів, багато що може змінитися у процесі роботи. У перспективі хотів би створити великі скульптури, які б прикрашали вулиці Херсона та могли б рухатися, розказав Сергій Демченко.
Суспільне Херсон