На Херсонщині масово вирубали дерева

3 года назад 0

До редакції газети "Гривна" написала листа мешканка Олешок: « Шановна редакція газети “Гривна”, підкажіть, як припинити варварську вирубку багаторічних дерев (дубів, тополь, акації, липи тощо) на Житлоселищі Олешок? ».
За інформацією міської ради, вона виконує вимоги якогось циркуляра, який вимагає зрубати вказані вище дерева віком від 30 до 50 років. Стан дерев до уваги не береться. Знищення зелених «друзів» йшло кілька тижнів. Дивлячись на пеньки зрубаних дерев, можна зробити висновок, що більша частина загиблих пережила б і теперішнє покоління людей.
Прокуратура та захисники довкілля мовчать. Тільки навколо школи № 4 зрубали 30 дерев! Між будинками пусте місце: зелені й затінку від сонця вже не буде. А буде біле місто серед білих пісків Олешківської пустелі, яка не забариться заносити житло піском».
Так, дійсно, в Олешках масово вирубували дерева. У соцмережі містяни публікували фото, на яких видно, що деякі «велетні» були зовсім не гнилі.
Сергій Рудько: « Припиняйте рубати здорові дерева й робити з міста пустелю й сковорідку! Прес-служба Євгена Миколайовича (мер Олешок. – Прим. авт.) радила мені придбати нові окуляри. Розплющіть очі й подивіться, що творять. Як з’ясувалося, це свавілля є постановою місцевих органів самоврядування. Я не знаю, хто з наших громадян брав участь у прийнятті рішення щодо вирізки тополь, але вони стають співучасниками знищення флори Олешок… Припиняйте цей кошмар!» .
Тетяна Картавцева: « А пан Рищук (мер міста. – Прим. авт.) не міг порадитися з жителями Житлоселища щодо вирубки дерев? Він, напевно, не в курсі, що в нас щовесни, в сезон вітрів, пісок із кучугур все селище замітає. Можна було б верхівки дерев підрізати, відбив би молодняк. А тепер скільки років мине, поки виростуть дерева, які ще не посадили? Даремно ми його вибрали! Що ж мери не люблять наше місто, наших людей?».
Мер Олешок Євген Рищук також відреагував на збентеження людей, зробив кілька публікацій у соцмережі. Йому здається, що «істерять» тільки прихильники колишнього мера Олешок.
« Спостерігаю за істерією з видалення дерев, яку розгойдує улюбленець частини населення міста Воронов, і радує одне, що є розсудливі жителі міста, й нас таких, дякувати Богові, більше, які розуміють ту загрозу, яку несуть ці “здорові” дерева, починаючи від їх падіння й закінчуючи весняним пухом. Чому не було раніше істерії? Відповім. Після аудиту КП “КППВ” ми бачимо цифри. Раніше на видалення дерев витрачали з бюджету міста сотні тисяч гривень, а дерева не видаляли. Гроші – по кишенях, і люди не обурювалися. Усі документи на вирубку мають узгодження обласного департаменту екології. Зараз підприємство, яке видаляє дерева, згідно з договором, забирає частину деревини за взаєморозрахунком. До відома: за три дні – жодного дзвінка бажаючих забирати залишки деревини. Не всі однозначно сприйняли видалення старих тополь на Житловому селищі нашого міста. І це нормально. Кожен має свою думку й може висловити її. В одному всі згодні, що необхідно висаджувати нові молоді дерева, що ми й зробимо НАВЕСНІ НА ЗАГАЛЬНОМІСЬКОМУ СУБОТНИКУ. Чому не сьогодні? Таке питання теж ставлять. Необхідно все підготувати та зробити правильно. Ми ж висадку проводитимемо не для галочки, а хочемо, щоб дерева росли й радували око. Закінчимо видалення пнів, а це не робиться за день, закупимо краплинну трубку для поливу, саджанці (опитування показало, що багатьом подобається липа) й навесні проведемо висадку» .
Начебто добра справа, але, як правильно зазначають мешканці Олешок, щоб дерево виросло та почало захищати від сонця та піску, який щороку докучає, потрібно років із десять. Також залишається актуальне питання: навіщо знищили здорові дерева, серед яких тополі, які не кидають пух? А щодо деревини, яку ніби не забирають люди, – щось не віриться, за таких цін на дрова…
Гривня