На Херсонщині очільники громад масово залишають регіон

2 года назад 0

Рятуючи своє життя та життя своїх рідних і близьких, очільники місцевих громад масово виїжджають з окупованої Херсонщини.
Після викрадення чи «виховних бесід», що супроводжуються погрозами, а часом і побиттям, регіон уже залишили міські голови Каховки, Скадовська, Таврійська та Голої Пристані Віталій Немерець, Олександр Яковлєв, Микола Різак Олександр Бабич.
Віталій Немерець по тому залишив для земляків виразне послання: «Вважаю, що від мертвого мера десь у підвалі користі громаді не має». Під ним, до речі, може підписатися кожен голова будь-якої територіальної громади краю. Адже ніхто з них на співробітництво з окупантами не пішов, хоча ті тиснули на всіх.
Та судячи з того, що голів ТГ пропускають через російські блокпости, окупанти мають напохваті план «Б». А саме — замінити законно обраних людьми керівників своїми гауляйтерами, або привезеними із собою в обозі, або рекрутованими з числа місцевих покидьків чи кримінального елементу.
І пояснення дається стандартне: оскільки обраний голова покинув громаду, нате вам «тимчасову адміністрацію», аби за порядком наглядала та контролювала комунальне господарство. Втім, про те, що голови змушені тікати саме через сваволю чужинців, можна й промовчати.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ Голос України