На Херсонщині починають цінувати людський капітал

3 года назад 0

У територіальних громадах Херсонщини починають потроху розуміти цінність людського капіталу і самі вкладають у його розвиток більше коштів, не чекаючи «вливань» з обласного бюджету.
Скажімо, тільки у травні цього року Новотроїцька селищна рада своїм рішенням № 412 затвердила місцеву програму «Людський капітал», згідно якої на навчання молодих медиків та педагогів, котрі потім приїдуть працювати у села громади, вподовж 2021-2024 років передбачили 387 тисяч гривень. Та вже у серпні програму скоригували іншим рішенням сесії № 706, додавши фінансування = до 454,2 тисячі гривень. Це дасть змогу підготувати для потреб громади вже не 13,а 14 медиків.
От тільки дивує той факт, що у рамках програми хочуть оплатити підготовку одного-єдиного педагога на всі чотири роки. Хоча не секрет, що педагогічні колективи у школах та гімназіях старішають, вчителі виходять на пенсію, і їм треба заздалегідь шукати заміну. Аби потім не вийшло, що один викладач фізкультури за сумісництвом читає ще й фізику та астрономію, а вчитель англійської, приміром, «за сумісництвом» викладає ще й хімію та біологію – із відповідною якістю знань учнів. Тож і на підготовці педагогів у глибинці економити вочевидь не варто.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день