На Херсонщині починаються брудні політичні ігри у виборах

3 года назад 0

В Херсонській області у 184-у одномандатному окрузі з центром в м. Нова Каховка 31 жовтня відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради. У 2020 діючий нардеп Ігор Колихаєв став мером Херсону та звільнив округ.
Одним з двох реальних претендентів на перемогу в цьому окрузі є діючий голова Херсонської обласної держадміністрації Сергій Козир, повідомляє Politeka.
Зазначається, що у нього непогана трудова біографія, багато років працював шахтарем, потім через програму "Ліфт" потрапив на держслужбу.
– говориться у публікації.
Тому коли виникло питання, хто піде на вибори від "Слуги народу" – на Банковій вирішили виставити Козиря.
Але, як зазначають журналісти, без брудних технологій, причому ще на старті виборчої кампанії, це були б не українські вибори.
Національна поліція в Херсонській області повідомила, що відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації кандидата-"двійника" під час виборчого процесу по 184 окрузі. Він родом з Кіровоградської області. Документи в ЦВК було подано 27 вересня.
"Наші власні джерела в національній поліції повідомили, що мова йде про двійника для діючого Голови Херсонської ОДА Сергія Козира . Конкуренти, судячи з всього, вирішили не видумувати нічого нового та вдалися до старих перевірених прийомів" , – говориться у повідомленні.
ЗМІ пояснили у чому сенс такого прийому: технологія передбачає реєстрацію кандидата з прізвищем, а іноді й ім’ям та по батькові яке схоже з реквізитами іншого кандидата. Зазвичай цей інший кандидат це один з лідерів виборчої кампанії, а реєстрацію схожих кандидатів оплачує його прямий конкурент.
Кінцева мета такої технології зменшити голоси виборців за кандидата, в якого є двійники. Якщо в бюлетені є декілька людей з одним і тим же прізвищем, то виборцю легко допуститися помилки.
Висування двійників на виборах має ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 статті 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України. Ті, хто оплачує двійників, і навіть самі двійники можуть потрапити за ґрати.
"На жаль, досі двійники та гречкосійство – реалії наших виборів. Політична осінь в Україні обіцяє бути насиченою. Вибори очільника міста у Харкові, та довибори у Верховну Раду на Черкащині та Херсонщини явно не пройдуть спокійно" , – резюмували у матеріалі.
Григорій БОНДАР УНІАН