На Херсонщині створили координаційні центри з ліквідації наслідків обстрілів РФ

1 год назад 0

Херсонська обласна військова адміністрація створила координаційні центри з ліквідації наслідків обстрілів російськими військами. Команду енергетиків посилили підрозділами з інших областей України. Також допомагає Укрзалізниця підрозділами енергетичного спрямування.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" повідомив начальник Херсонської районної військової адміністрації Михайло Линецький.

За його словами, якщо пошкодження стосуються тільки мереж електропостачання, їх усувають протягом доби.

"Гірша ситуація, коли армії РФ вдається влучити в трансформаторні підстанції. Тоді на відновлення або запуск резервної лінії треба трохи більше часу. ОВА вжила заходів для захисту об'єктів критичної інфраструктури. Вони убезпечені від прямих влучань за допомогою габіонів, створені насипи з піску та інших матеріалів", — сказав Линецький.

Також за словами Линецького, до Херсонської області доправлено 600 модульних будиночків від міжнародних партнерів. Їх можна встановити на присадибній ділянці та використовувати як тимчасове житло до моменту відновлення оселі. Впродовж квітня такі будиночки згідно з заявками отримують десять громад.

Що відомо

  • За добу 1 квітня, російські війська 60 разів обстріляли Херсонщину, обласний центр – шість разів. Одна людина загинула, двоє – поранені.
  • Протягом доби 1 квітня війська РФ з використанням керованих авіаційних бомб з Чорного моря атакували Херсонський район. Влучили по сільськогосподарському угіддю. Загиблих та поранених немає.
  • Війська РФ завдали ударів та з мінометів обстріляли населені пункти, які розташовані на узбережжі. Одна людина загинула, одна — поранена.
  • 1 квітня російські війська вдарили з артилерії по Херсону, влучили у приватний будинок. Загинув 48-річний чоловік, який знаходився поблизу.
  • Війська РФ обстріляли селище Козацьке. Влучили в будинок, поранені четверо людей.
  • Внаслідок обстрілів РФ Берислава пошкоджений об’єкт критичної інфраструктури. Декілька населених пунктів залишились без світла. Поранена одна людина. Також поранена людина у Тягинці.
  • У селі Посад-Покровське встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло. Усі 940 будинків, які є у селі — зруйновані.