На Херсонщині судитимуть депутата та жительку регіону, які стали «посадовцям департаментів» окупаційного міністерства

2 месяца назад 0

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно депутата Каховської районної ради та жительки регіону за фактом   колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що у вересні 2022 року 48-річний депутат обійняв посаду «начальника відділу земельних відносин Департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин» у незаконному органі влади – «Міністерстві сільського господарства і рибальства Херсонської області».
 
У листопаді 2022 року він пішов на «підвищення», очоливши вищевказаний «Департамент». 
 
На псевдопосаді він формував апарат незаконного органу влади та вживав заходів для його функціонування. 
 
Інша обвинувачена — 56-річна жінка обійняла посаду так званого «начальника відділу фінансової політики і держпідтримки Департаменту агропромислового комплексу Херсонської області».
 
У вересні 2022 року, після реорганізації «Департаменту» в окупаційне «Міністерство сільського господарства і рибальства», очолила структурний підрозділ – «Департамент бухгалтерського обліку, фінансування і координації підтримки агропромислового комплексу».
 
Вона вела бухгалтерський облік псевдоміністерства, займалася бюджетними питаннями та складала звітності щодо використання грошей, здійснювала внутрішній фінансовий контроль.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.