На Херсонщині відомі підприємці забудовують історичну пам’ятку козацької доби

2 года назад 0

За позовом Олешківської окружної прокуратури прокуратури до суду передали позов щодо незаконного будівництва на території історичної пам’ятки козацької доби «Олешківська Січ».
Це зроблено з метою збереження культурної спадщини національного значення, — заявляють в прокуратурі Херсонської області. Цюрупинським районним судом вже відкрито провадження у справі про приведення до належного стану пам’ятки історії та археології національного значення «Олешківська Січ».

Прокуратурою встановлено, що власником комплексу відпочинку, розташованого поблизу об’єкту культурної спадщини – пам’ятки історії та археології національного значення «Олешківська Січ», у порушення вимог законодавства та спеціального режиму використання ділянки змонтовано на її території об’єкти електричних мереж. Це призвело до пошкодження культурного прошарку ґрунту та зміни естетичного вигляду. Ураховуючи виявлені порушення, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.
Раніше Центр журналістських розлідувань звернув увагу на незаконну забудову об’єкту ще у 2018 році. Журналісти з’ясували, що територія пристані колишнього целюлозно-паперового заводу, що межує з пам’яткою, через яку вже збудували лінію електропередач, належить підприємству «Строй сити». Його кінцевими власниками є Владлен Гірін (на фото), який не раз балотувався в мери Херсона, та його брат – бізнесмен Геннадій Гірін.

За даними Інспекції з охорони пам’яток, довкола Олешківської Січі була встановлена охоронна зона та зона регульованої забудови, використання якої дозволяється тільки після археологічного дослідження. Усі охоронні зони пам’ятки вказані в її паспорті, оформленому ще у 1994 році.
Однак після того, як брати Гіріни облюбували і почали забудовувати ділянку, що накладалась на план пам’ятки, його змінили. За новим планом територію самої Січі урізали, а зону регульованої забудови взагалі не позначили.

Журналісти не раз відвідали незаконне будівництво вже у 2020 році та встановили, що його не лише не було припинено, а навпаки, на історичній пам’ятці з’явились нові об’єкти інфраструктури. Сподіваємось, що край цьому незаконному будівництву покладе рішення суду.
За матеріалами "ІРС-Херсон"