На Херсонщині у розпалі осіння рибацька путина

3 года назад 0

У пониззі Дніпра на Херсонщині у розпалі осіння путина з лову тюльки, яка з Чорного моря заходить у Дніпро-Бузький лиман і вище за течією. Однак рибальські трали цією дрібною рибкою наповнюються скупо – північний та північно-східний вітри нагнали до лиману величезні скупчення медуз, які забивають сітки.
— За один раз з тралу витягаємо 150-300 кілограмів тюльки. Це дуже мало: за вдалого лову можна взяти від 800 кілограмів до тонни. Та й закупівельні ціни на тюльку низькі – 5-6 гривень за кілограм, натомість пальне постійно дорожчає. З такими результатами про якийсь прибуток годі говорити: виходить хіба що окупити витрати, й «вийти на нуль». Настрій нерадісний: це вже друга невдала тюлечна путина підряд , — скрушно зітхає бригадир риболовецької бригади, підприємець Андрій Яхно.
Тюлька для херсонців завжди була найдешевшою та найдоступнішою рибою – адже своя. Та нині роздрібні ціни на неї зрівнялися із ціною балтійської кільки, а незабаром її перевищать – адже обсяги лову неухильно падають. Ще в 90-ті роки минулого сторіччя у нас добували по 700-1000 тонн тюльки, а нині за місяць путини в пониззі Дніпра виловили її всього 68,5 тонн (дані Херсонського рибоохоронного патруля). Охочих вкладатися у промисел меншає: якщо в ті ж 90-ті по тюльку виходили десятки риболовецьких бригад, то зараз працюють всього три підприємства. І вони ледве «на плаву» тримаються.
«На додачу, пониззя Дніпра стало акваторією Національного природного парку «Нижньодніпровський», і тепер там встановлюють ліміт на вилов цієї рибки у межах 250 тонн. Однак з такими «досягненнями», як нині, і цей низький ліміт навряд чи вичерпають до того, як на Дніпрі встановиться крига», — каже заступник начальника Херсонського рибоохоронного патруля Григорій Базенко.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ Новий день