На Херсонщині урочисто відкрили хрест-оберіг на честь легендарних героїв-повстанців

3 года назад 0

6 червня 2020 року на в’їзді в с. Виноградове Олешківського району Херсонської області урочисто відкрили хрест-оберіг, встановлений козацьким товариством “Херсонська Січ”, на честь легендарних героїв-повстанців турбаі?вців.
Село Виноградове має давню та цікаву історію заснування, а також легендарних героїв-повстанців турбаі?вців, які із Полтави потрапили на херсонські землі. Так у Полтаві, за часів Катерини ІІ, відбулося козацьке повстання. Аби провчити козаків Катерина ІІ відправила турбаі?вців у спекотну та виснажливу херсонську пустелю. Але спрага та піски не зломали справжніх воїнів. Вони підкорили пустелю та заснували тут село, яке з тих часів процвітає й понині.


Тож, аби віддати шану героям, представники товариства “Херсонська Січ” спільними зусиллями встановили почесний хрест на в’їзді у село.

На урочистий захід запросили також і жителів села Турбаї, що на Полтавщині.
До свята долучився і депутат Херсонської міської ради Володимир Сальдо, який понад 20 років тому прийняв присягу. А вже сьогодні він – полковник українського козацтва та старійшина козацького товариства «Херсонська січ».

Володимир Сальдо звернувся до всіх присутніх з вітальним словом:
“Мені дуже приємно, що останнім часом дедалі більше людей прагне дізнаватися про історію свого народу, про визначні подвиги та незламаний дух українських козаків, проявляє любов до нашого рідного краю. Пам’ятати історію дуже важливо, оскільки це запорука нашого щасливого майбутнього”.
Відбулося цього дня освячення пам’ятного хреста, а також показові виступи та посвята у козаки.
Перший регіональний