На Херсонщині за матеріалами СБУ підозру отримали ще троє колаборантів, які обійняли «високі» посади в окупаційних міністерствах

1 неделя назад 0

СБУ зібрала доказову базу на ще трьох «високопосадовців» з окупаційних міністерств, які пішли на співпрацю з ворогом і сприяли функціонуванню злочинної влади на захоплених територіях Херсонщини.

Про це повідомила пресслужба СБУ Херсонської області.

За даними слідства, одна з фігуранток очолила відділ у так званому «Министерстве труда и социальной политики» на тимчасово окупованій території Херсонського району області.

На цій «посаді» псевдокерівниця виконувала завдання кремля щодо «переналаштування» соціальної сфери регіону під стандарти країни-агресора. Зрадниця формувала «під себе» штат і збирала відомості щодо незахищених верств населення. Також вона зареєструвала фейкове управління у податковому органі рф.

Інший підозрюваний, спочатку на «посаді» заступника міністра окупаційного «Министерства молодежной политики и спорта», а згодом — виконувача обов’язків очільника фейкового органу влади, «переформатував» документообіг до законодавства держави-агресора. Крім того, у своїй «діяльності» зрадник реалізовував державні програми рф.

Також слідчими Служби безпеки повідомлено про підозру призначеній окупантами так званій  «и.о. заместителя министра информационной политики».

Перебуваючи на «посаді», зловмисниця відповідала за медіа-напрям. Вона розробляла план так званої «медійної кампанії» щодо популяризації інформації про роботу окупаційної влади на захоплених територіях Херсонщини.

Ворожі поплічники відповідатимуть перед законом за ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Документували протиправну діяльність співробітники СБУ в Херсонській області спільно з ГУ Нацполіції в Миколаївській області за процесуального керівництва органів прокуратури.