На Херсонщині за один день вогонь забрав два життя

3 года назад 0

Минулої доби в Генічеському районі трапилося дві пожежі в житлових приміщеннях.
14 жовтня о 16:43 на номер Служби 101 Генічеського району надійшло повідомлення про загорання дерев’яної споруди прибудованої до житлової будівлі у с. Генічеська Гірка по вул. Степовій Генічеської ОТГ.
На місце події виїхали два відділенням рятувальників 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини виїхали та вогнеборці місцевої пожежної охорони с. Щасливцево.
На момент прибуття підрозділу, пожежа набувала обертів та існувала загроза розповсюдження вогню на сусідню двоповерхову будівлю.
Враховуючи площу забудови, велику горючу загрузку та віддаленість до водо джерел, додатково було викликано третє резервне відділення.
Спільними зусиллями пожежу вдалось повністю ліквідувати 21:40 на площі 150 кв.м. Під час розбору конструкцій в одній з кімнат будівлі рятувальники виявили тіло 50-річного охоронця.
Вже 15 жовтня о 02:32 на номер «101» Генічеського району поступила інформація про пожежу у с. Чонгар по вул. Шевчанка Генічеської ОТГ.
По прибуттю надзвичайники побачили, що горить житловий будинок. Ліквідувати пожежу вдалось о 04:45 на площі 55 кв.м.
Під час боротьби з вогнем рятувальники виявили тіло 59-річної власниці будинку. Під час з’ясування обставин вогнеборці дізналися, що у будинку разом з хазяйкою проживали її донька з чоловіком (якого на той момент не було вдома) та троє дітей 5-ти, 7-ми та 17-ти років.
Як виявилося, запах диму вночі відчула саме хазяйка та розбудила інших членів родини. Але з будинку вони вийте не могли тому, що саме у веранді був осередок пожежі. Тому дочка з дітьми вибралися на зовні через вікно. Проте власниця будинку пішла до іншої кімнати в надії врятувати якісь речі але вже так і не повернулася.
Причини пожеж встановлюються.
Нагадаємо, На Херсонщине погибшая в огне бабушка спасла дочь и трех внуков
Рятувальники Херсонщини знову нагадують громадянам елементарні правила пожежної безпеки у побуті: будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, будьте відповідальними та наполегливо дотримуйтеся рекомендацій фахівців, а саме:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.

При виникненні пожежі чи іншої надзвичайної події негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!
ГУ ДСНС України у Херсонській області