На місці Каховського водосховища утворився ліс, куди вже повернулися тварини

3 недели назад 0

За словами журналістів, екологи проти відновлення Каховської ГЕС, оскільки це стане новим актом екоциду, тільки в рази масштабнішим.

На місці Каховського водосховища утворилося 150 тисяч гектарів молодого лісу. Раніше ця територія була затоплена внаслідок будівництва дамби Каховської ГЕС. Про це йдеться в репортажі .

Повідомляється, що сходження води внаслідок підриву Каховської ГЕС оголило територію Великого лугу. За рік ліс, що утворився там, сягнув кількох метрів у висоту. Там уже з'явилася велика кількість тварин.

Еколог Вадим Манюк розповів, що раніше тварин на цьому місці не було, оскільки це було водосховище.

"Уже повернулися кабани дикі, козулі, зайці, лисиці, дрібні гризуни з'являються, звичайно, мишоподібні. Також до речі є тут і борсуки" , — розповів Манюк.

За словами журналістів, Україна вже веде переговори про відновлення Каховської ГЕС, яка була зруйнована російськими окупантами 6 червня 2023 року. Однак екологи виступають проти такого рішення.

"Якщо відновлять, буде новий акт екоциду. Тільки він буде в рази масштабнішим порівняно з попереднім", — розповів Манюк.

За його словами, існування природної водної заплави позитивно позначиться на екосистемі та може слугувати охолоджувачем для клімату. Якщо це місце розвиватиметься природним шляхом, то Великий луг увійде до п'ятірки найцінніших природоохоронних територій України. Туди також входять Карпатський і Чорнобильський біосферні заповідники.
 
Раніше повідомлялося, що "Укргідроенерго" готує до Росії позов на €2,5 млрд через підрив Каховської ГЕС. Підрив гідроелектростанції позбавив Україну 35% обсягу прісної води, а також можливості забезпечити водою чотири області та Крим. Багато юридичних компаній погодилися захищати в судовому процесі українську сторону.