На окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей заблокують WhatsApp

1 месяц назад 0

Мешкані тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей змушені жити за умови обмежень, які одне за одним вводять росіяни. Навіть користуватися інтернетом жителям ТОТ доводиться з оглядом.

Стало відомо, що в Росії, а значить, на окупованих українських територіях можуть заблокувати WhatsApp, причому з нової, абсолютно несподіваної причини

За останні роки в країні-агресорі було заблоковано безліч веб-сайтів, сервісів та різноманітних додатків, якими мешканці більше не мають можливості користуватися.

Роскомнагляд та Генпрокуратура пачками виносять рішення про обмеження доступу, ще більше відрізаючи росіян від цивілізованого світу.

Так, наприклад, на всій російській території з весни 2022 року заблоковані соцмережі Instagram і Facebook, оскільки американська корпорація Meta, що володіє ними, була визнана російським судом “екстремістською”, а її діяльність повністю заборонили. Однак її месенджер WhatsApp залишався доступним для використання в країні.

Але вже зовсім скоро ситуація кардинально зміниться, оскільки нова функція месенджера може зробити це програмне забезпечення протизаконним у країні. У новій тестовій версії WhatsApp з'явився чат-бот із вбудованим штучним інтелектом під назвою Ask Meta AI. По суті, це нейронна мережа у вигляді Chat GPT, яка відповідає на запитання та запити користувачів, показуючи їм ту чи іншу інформацію. 

При цьому відповіді на всі ці питання генеруються та надходять через програмне забезпечення Meta.

Якщо в даний час найбільший у світі месенджер є самостійним ПЗ і має лише згадку Meta як компанія, яка володіє даним сервісом, то вже зовсім скоро все зміниться.

Ось-ось користувачі отримають можливість отримувати різноманітні інформацію від заблокованої в Росії компанії та її сервісів, що може стати вкрай вагомою причиною для блокування WhatsApp на російській території. Нову функцію вже офіційно анонсовано, а її появу очікується в найближчих майбутніх оновленнях.

Найімовірніше, доступ до чат-боту на основі нейронної мережі виявиться наданий користувачам вже у квітні-травні, тобто досить скоро. Доступ до нововведення всі і кожен отримають безкоштовно, а деяким користувачам найновіша можливість доступна вже зараз.