На Півдні України нарахували 31 школу, які можуть залишитися без державного фінансування

4 часа назад 0

Кабінет Міністрів України ухвалив в березні постанову, за якою з 1 вересня 2025 року, держава більше не виділятиме коштів на оплату праці педагогів у школах, де кількість учнів становить менше ніж 45 осіб. 

Взявши за основу цю постанову журналісти видання  нарахували в Одеській Миколаївській та Херсонській областях 31 школу, яку можуть залишити без державного фінансування. 

Найбільше в Миколаївській області — 22 школи, а в Одеській області нарахували сім. Утім як зазначив  директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації  Олександр Лончак припинення фінансування зарплат учнів в цих школах не означає, що школи закриють.

"Говориться про відсутність фінансування з державного бюджету для таких закладів, проте засновник (громада) може утримувати власним коштом",
— зазначив він.

Згідно з вищезгаданою постановою, з 1 вересня 2026 року освітню субвенцію більше не отримуватимуть заклади, у яких навчається менше ніж 60 учнів. Офіційно влада гарантує перевезення школярів до опорних освітніх закладів.

Загалом журналісти нарахували в Україні щонайменше 403 школи, у яких навчається менше ніж 45 учнів. Згідно з даними Міністерства освіти та науки України, вартість навчання одного учня в селі значно перевищує витрати на міського школяра. У середньому ця цифра становить 30,4 тисячі гривень на рік, тоді як у місті — 24,4 тисячі. У деяких селах цей показник сягає понад 51 тисячу гривень. МОН вважає такі витрати невиправданими, оскільки за підсумками національного мультипредметного тесту, який відображає рівень підготовки випускників до вступу до університетів, результати навчання дітей із сільської місцевості нижчі за показники міських школярів.