На пляжах Херсона купатися то не можна, то можна…

2 года назад 0

У минулому номері «Гривна» повідомляла про якість води в межах пляжів Херсонщини з посиланням на інформацію, опубліковану на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ

Станом на 9 липня перевірку «завалив» херсонський пляж ТОВ «Молодіжний» (територія Антонівки). Тоді в пробах води знайшли завищені лактозопозитивні кишкові палички та яйця аскаридів (глистів).

20 липня ввечері інформація про стан річкових пляжів Херсонщини оновилась. І тоді купатись не радили ніде в Херсоні. Як повідомляв сайт міськради, тимчасова заборона викликана результатами лабораторного контролю проб річкової води. На пляжах «Молодіжний», «Адміністрація морських портів України» (2-й затон), «Потьомкінський» і «Південний» (Гідропарк) проби води не відповідали вимогам санітарних правил і норм за бактеріологічними показниками.

« Це може свідчити про забруднення води відкритих водойм, зокрема й каналізаційними стічними водами », – сказано в повідомленні міськради. 

Тож на пляжах рекомендували встановити таблички про заборону купатись.

А на сайті облуправління Держпродспоживслужби уточнили, що спеціалісти «Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» 12 липня відібрали проби води з Дніпра на пляжі «Молодіжний» і вони не відповідали вимогам санітарних правил і норм за бактеріологічними показниками. Зокрема там знайшли ентерококи – бактерії, два види з яких є основними організмами кишечника людини.

То ось чому сайт міськради згадав про можливе забруднення каналізаційними стоками… В зв’язку з цим 13 та 19 липня Херсонське управління Держпродспоживслужби надало суб’єкту господарювання, який здійснює діяльність на пляжі «Молодіжний», пропозиції щодо недопущення ускладнення епідситуації, запобігання виникнення гострих кишкових інфекцій серед населення.

Окрім цього, лабораторні дослідження встановили невідповідність за санітарно-хімічними показниками проб води з Дніпра, відібраних 12 липня на всіх пляжах Херсона. Як стало відомо журналістам «Гривни», мова йде про невідповідність таких показників: ХСК (хімічне споживання кисню), БСК (біохімічне споживання кисню). В такій воді купатися не рекомендується. За коментарем «Гривна» звернулась до Ігоря Семенчева, директора КП «Гарантія», яке обслуговує пляжі «Потьомкінський» і «Південний». За його словами, проблема Гідропарку – в збільшенні кількості водоростей.

« Як тільки температура піднімається вище 350, ми помічаємо, як у нас цвіте Дніпро. І так кожен рік, –  розповідає Семенчев.  – У сильну спеку в Дніпрі, особливо на мілині, активно розмножуються водорості, через що й відбувається те саме розчинення кисню. Тобто водорості споживають кисень у воді, а понижений його рівень може призвести до росту у воді бактерій. Але мова не йде про те, що люди забруднюють річку ».

Він також зазначив, що на пляжах «Південний» і «Потьомкінський» установили попереджувальні таблички з інформацією про стан води.

Можливо, їх скоро приберуть або вже прибрали.Тому що 26 липня Центр громадського здоров’я МОЗ опублікував нову інформацію про якість води в межах пляжів станом на 23 липня. У Херсонській області під моніторинговим наглядом перебувають 19 пляжів (10 морських і 9 річкових на Дніпрі та в межах Каховського водосховища). Дослідили 42 проби води (з них 19 морської) за мікробіологічними показниками та 23 проби (15 – морської) – за хімічними. Відхилення від стандарту не виявлені. Виходить, наша річка вже від всієї зарази очистилася?

Альона МЕЛЬНИЧЕНКО, Гривна