На пташиних правах. У Новій Каховці розпочала роботу нова Каховська райрада

4 года назад 0

Свою залу для проведення її першої сесії надала міська рада. Без власного приміщення, без майна і з доволі обмеженими повноваженнями. В таких умовах 20 листопада в Новій Каховці розпочала свою роботу Каховська районна рада першого скликання.

Першу сесію, фактично, нового органу місцевого самоврядування відкрила голова Каховської районної територіальної виборчої комісії Олександра Костильова. Вона повідомила, що з 42 депутатів райради встигли зареєструватися 38. Лише одна народна обранниця не змогла це зробити до проведення першої сесії, оскільки перебуває на самоізоляції. За словами Костильової, до райради увійшли представники шістьох партій, які набрали необхідну кількість голосів виборців: “ОПЗЖ” (24,2%), “Слуга народу” (19,6%), “Нам тут жити!” (11,2%), “Європейська солідарність” (10,9%), “Наш край” (9,1%) і “Батьківщина” (6,4%).
Після оголошення результатів виборів один із депутатів поцікавився: коли ж видаватимуть депутатські посвідчення?

— Трохи пізніше, бо районної ради як юридичної особи ще не існує. Ви повинні утворити керівні органи, зареєструватися, отримати печатку. А без цієї печатки неможливо видати посвідчення , — відповіла Олександра Костильова.

Фактично Каховській районній раді не було навіть де проводити першу сесію. Виручила Новокаховська міськрада, яка надала для цього свою залу засідань. Відповідно до змін до адміністративно-територіального устрою до новоутвореного Каховського району з центром у Новій Каховці увійшли Новокаховська ОТГ разом із колишніми Веселівською сільською та Козацькою селищною радами Бериславського району та колишніми Чаплинським, Горностаївським, Верхньорогачицьким, Великолепетиським та “старим” Каховським районами.Оскільки Верховна Рада затягнула з прийняттям законопроєктів, які мали врегулювати повноваження і питання фінансування новостворених райрад ще до проведення місцевих виборів, усі вони поки змушені працювати, фактично, на пташиних правах. У них відсутні кошти навіть на елементарне: на друк проєктів рішень та на зарплату персоналу. І про це неодноразово згадували на сесії Каховської райради.

Проте її депутати вирішили не зволікати і за пропозицією обранця від “Слуги народу” Олександра Думінця таємним голосуванням обрали головою районної ради його однопартійця, підприємця Валерія Брусенського. А заступником голови обрали депутатку від проросійської “Опозиційної платформи — За життя”, підприємицю Людмилу Васильєву, чоловік якої за кілька днів до того став секретарем Новокаховської міськради.

— Нам треба починати працювати вже зараз, адже є нагальні питання реорганізації старих районів, райдержадміністрацій. Є питання передачі комунального майна, яке ми до 1 липня 2021 року повинні прийняти у колишніх райрад і передати до новостворених ОТГ. Є великі питання комунікації з самими громадами. А в Каховському районі найбільша їх кількість на Херсонщині — 15. І всі вони різні: від маленьких до таких відносно великих як Нова Каховка,
— наголосив Валерій Брусенський.

Також на сесії депутати надали право обраному голові виконати дії з реєстрації юридичної особи Каховської райради. До наступної сесії робоча група має підготувати регламент ради та визначитись зі складом постійних депутатських комісій. — Все це треба робити терміново, бо в апаратах старих районних рад залишились працюючі люди, які чекають наших рішень. Також необхідно направити запити про наявні залишки бюджетних коштів і майна,  — сказав депутат райради Сергій Карпеченко.

За словами Валерія Брусенського, попередньо є домовленість з керівництвом Нової Каховки, що для апарату районної ради буде надані приміщення на третьому поверсі правого крила будівлі міськради.

— Але коли це буде — невідомо, а нам працювати потрібно вже зараз. Щоб мати комунікацію з депутатським корпусом, поки будемо зв’язуватись в телеграм-каналах і електронною поштою, — доповнив голова Каховської райради.

Нагадаємо, що чинним законодавством не визначено чіткого механізму ліквідації чи реорганізації колишніх районних рад у зв’язку з затвердженням нового адмінтерустрою. І хоча це питання врегульоване в затвердженому Верховною Радою 17 листопада законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів”, сам він станом на 20 листопада не набрав чинності.
Саме цей законопроєкт визначає повноваження всіх нових райрад, процедуру реорганізації райрад ліквідованих районів, правонаступництво їхнього майна, прав та обов’язків та інші процедурні питання.

Як заявив днями заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, норми цього законопроєкту мають запрацювати якнайшвидше, бо до кінця року і в уряді, і на місцях потрібно прийняти багато непростих рішень, які без законодавчого врегулювання просто неможливі.

Олег БАТУРІН, Новий день
Фото автора.