На «Таврійський ярмарок» з’їхалася вся Україна

3 года назад 0

У Новій Каховці провели найбільшу на півдні країни виставку-ярмарок, фестиваль козацької звитяги «Чумак-Фест» і круглий стіл «Шляхи розвитку економіки громад»
  Усе більше туристів почали приїжджати на Херсонщину не лише заради відпочинку на морі, а й щоб побачити тут щось цікаве і неординарне. В цьому переконався голова Присиваської громади Сергій Кліщевський.
— Питаємо у туристів: як ви до нас потрапили? Багато хто відпо­відає, що вони приїхали на море і вирішили заодно заїхати до нашого рожевого озера. Тож треба думати, як нам усім влаштовувати більшу промоцію Херсонщини і проводити більше заходів, що могли б бути цікавими жителям із різних куточків України, — сказав він.
Одним із таких заходів уже став масштабний всеукраїнський «Таврійський ярмарок». У цьому році його учасниками стали майже дві сотні підприємців з майже 20 областей. Біля деяких наметів не проштовхнутися: присутні з задоволенням розкуповували не лише м’ясні делікатеси з Закарпаття, а й крафтові сири з Мар’янівки та Бердичева, зварене в сусідній Каховці ексклюзивне пиво, смачні настоянки, текстиль українських виробників.
— Ми самі беремо активну участь у ярмарку: представляємо свою продукцію і спілкуємося з колегами з інших регіонів. Не випадково з 2019 року ми виступаємо його генеральним спонсором, — розповів виконавчий директор ТОВ «Агробізнес» Данило Репілевський. — Коли ми тільки-но почали продавати сири нашої торгової марки «Альпіна», у нас багато хто питав: де знаходиться село Мар’янівка? А тепер біль­шість людей знайомі і з нашою продукцією, і знають, де ми її виготовляємо. Це показник того, що ми розвиваємося і що не останню роль в цьому відіграють подібні заходи.
— Для Києва, де я жив раніше, подібні великі ярмарки давно є звичним явищем. Завдяки їм бізнес може прорекламувати себе, показати свої товари покупцям, поспілкуватися з ними віч-на-віч. Такий досвід завжди дуже цінний, — додав генеральний директор новокаховської компанії «Енерджі Продакт», що входить до промислово-будівельної групи «Ковальська» Віктор Дмитренко.
— Формати подібних виставок себе виправдовують на всі сто! Мені навіть здається, що одного такого ярмарку вже замало для Нової Каховки. Тому пропоную проводити їх частіше і не лише біля торговельного цент­ру «Оскар», а й на інших локаціях. Наприклад, у наших сухих плавнях. І ми готові це підтримувати, — запевнив гендиректор мережі магазинів «Властелин» Юрій Власов.
Вдячний організаторам «Тав­рійського ярмарку» власник торговельної марки цейлонського чаю «Мохан» Надараса Моханараса.
— Завдяки цій виставці про «Мохан» дізналась уся Україна. Тому я пишаюся партнерством з новокаховським ярмарком, — сказав він.
— Я добре пам’ятаю 1999 рік, коли цей ярмарок тільки починали. Ярмій тоді викручував нам руки, бо то був початок дороги, яку ми абсолютно не розуміли. А вже тепер, коли Нова Каховка стала райцентром, ми зрозуміли, що завдяки таким заходам можемо творити потужну історію нашого краю. Саме тому з’явився «Чумак-Фест», на який з’їхалися представники з усього Каховського району, області і наші побратими з Дрогобича та французького Сент-Етьєна дю Рувре, — розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

За словами організатора ярмарку, голови Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад Павла Ярмія (на фото), «Таврійський ярмарок» починали у тяжкий час. Тоді, після кризи 1990-х, місцеві під­приємці зібралися і вирішили показати всім, що бізнес ще живий, та зробити Нову Каховку кращою.
— Робили ми це не на порожньо­му місці, адже сусідня Каховка свого часу славилася своїми ярмарками. Паралельно зараз ми працюємо над створенням туристичного кластера «Соляна дорога — Чумацький шлях», який об’єд­нає багато різних громад. У радянських школах привчали, що весь наш південь до російської імператриці Єкатєріни був незаселеним і порожнім. Насправді ж у цих степах понад тисячу років тому перебували чумаки — носії української культури і звитяги. Саме вони були першими під­приєм­цями, першими дипломатами і першими воїнами. Тому я переконаний, що цей кластер матиме успіх. А в наступному році ми плануємо провести великий фестиваль до 520-річчя українського козацтва, — поділився планами Павло Ярмій.
Ідея туристичного кластера сподобалася міському голові Генічеська Олександру Тулупову.

— Це унікальна ініціатива для півдня України. Переконаний, що завдяки їй кількість туристів у нас тільки збільшуватиметься, — впевнений він.
— Дуже приємно, що з року в рік «Чумак-Фест» і «Таврійський ярмарок» стають більш креативними та цікавими. Громада Нової Каховки доводить: вони працелюбні та активні жителі Херсонщини. Я переконаний, що вже зовсім скоро наша область стане головним центром фестивального руху всієї країни, а «Чумак-Фест» обов’язково поповнить скарбничку відомих регіональних проєктів, — зізнався голова облдержадміністрації Сергій Козир.

На круглому столі він наголосив, що саме підприємницький, фермерський та промисловий актив області здатний зрушити з місця питання забезпечення комфортних умов для ведення бізнесу і, що особливо важливо, у невеликих громадах. Тому Сергій Козир запропонував створити місцеву робочу групу з формування локальної стратегії ефективного розвитку підприємництва та економічного розвитку громад кластерного типу.

— Її завдання — створити модель та методологію економічного розвитку невеликої громади, втілення її підприємницьких ініціатив, у тому числі шляхом вивчення європейського досвіду розвитку підприємництва в малих громадах та застосування його в місцевих умовах. Ми маємо стати для України новим Кримом, поки наш півострів не звільнено від окупантів. І у Херсонщини для цього є все: ріки, гори, вино, коньяки, кілька морів. Немає лише якісної промоції. Але я готовий долучитися до цього і всіляко підтримувати все, що змінить наш регіон на краще, — додав голова обл­держадміністрації.

Оргкомітет ХХІ всеукраїнської виставки-ярмарку «Таврійський ярмарок» висловлює вдячність за підтримку в організації і проведенні заходів до Дня міста Нова Каховка генеральному спонсору ТОВ «АГРОБІЗНЕС», офіційному спонсору «ГАЗОБЕТОН КАХОВКА КОВАЛЬСЬКА», спонсорам ДМК «ТАВРІЯ», ТД «Властелин», ТВО «НКЕМЗ», ТОВ «ДІ-ТРЕЙД», ТОВ «Вілар-Вікторія», ТМ «Мохан», «Фарм Фреш Груп».

Олександр ПІТОЄВ
Фото автора

Новий день
Полина Светлова