Нацбанк продовжив строк обміну старих грошей

7 месяцев назад 0

Українці не квапляться з обміном старих грошей. На руках у населення ще залишається левова частка монет, що вийшли з обігу. Крім того, у людей по кишенях також залишаються застарілі паперові гривні. Тож Нацбанк вирішив продовжити обмін старих грошей. При цьому нової дати конкретно не названо.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

Про що йдеться?Обміну підлягають старі монети номіналом, 1, 2, 5 та 25 копійок, які було виведено раніше з обігу. Крім того, йдеться також про обмін паперових банкнот старого зразка номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 гривень. Обміну підлягають усі паперові гроші цих номіналів, випущені до 2003 року. Ці паперові гроші вже доволі тривалий час вилучають з обігу, проте частина їх залишається на руках у населення.
У НБУ вирішили продовжити строк обміну старих грошей до закінчення воєнного стану та ще на 3 місяці (90 днів) після його завершення.

"Завдяки продовженню терміну в українців буде більше часу для обміну. Особливо це важливо для громадян, які були змушені залишити свої домівки через війну, або перебувають на тимчасово окупованій території" , — йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Українці не квапляться розлучатися зі старими грошимаЩодо паперових банкнот, то вони послідовно виводяться з обігу ще з 2020 року. Тому зараз, згідно з підрахунками НБУ, їх залишається в обігу не більше ніж 1,5% від загальної грошової маси, яка обертається в Україні.
А от щодо застарілих монет, то на руках у населення ще залишається колосальна кількість таких грошей. Українці поки що здали на обмін лише 220 млн монет, що вийшли зі вжитку. При цьому 7,2 млрд штук монет ще лежать марним вантажем по старих гаманцях. Тобто, на обмін поки що здали лише 3% від загальної кількості непотрібних монет.

Таким чином, українці не поспішають розлучатися зі старими грошима. Очевидно, вони їм нагадують про ті часи, коли долар коштував 1,76 гривні.

Де можна обміняти гроші?Це можна зробити у відділеннях Нацбанку України:

  • у Києві: Контрактова пл., 2А;
  • у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;
  • у Львові: вул. Коперника, 4;
  • в Одесі: вул. Рішельєвська, 8;
  • у Харкові: Театральна пл., 1;
  • у Хмельницькому: вул. Володимирська, 91.

Крім того, обмін можна здійснити в уповноважених банках: Ощадбанку, ПриватБанку, Райффайзен Банку, ПУМБ.