Начальниця Херсонського міського управління ГУ Держпродспоживслужби про реформу шкільного харчування

2 года назад 0

Останнім часом у соціальних мережах та засобах масової інформації поширюється інформація стосовно незадоволення батьками харчування дітей у закладах освіти.
Тож, начальниця Херсонського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, депутатка обласної ради Марина Малахова надала свій коментар щодо вказаної ситуації:
«На сьогодні одним з основних питань є реформа дитячого харчування. Це питання дуже важливе, адже сьогодні батьки в соцмережах і в ЗМІ активно обговорюють цю реформу харчування.
Прикро те, що багато батьків обурюються і не погоджуються з цією реформо. Олена Зеленська – перша людина, яка за всю історію незалежної України почала піклуватися про здоров’я дітей через їх харчування.
Бо насправді це було не на належному рівні, багато заборонених харчових продуктів, застарілий сам підхід до приготування, заготівлі сировини. Враховуючи сучасні тенденції, вже давно потрібно було займатися цим питанням.
Реформа дуже слушна і потрібна. Хочу сказати, вивчивши повністю меню, воно – потрібне, корисне, багатогранне. Смисл його в тому, що прибрали всі некорисні харчові продукти: ковбаси, консервація, згущене молоко, мучні вироби, що призводять до багатьох патологій у дітей.
Насамперед воно насичене м’ясом, рибою, молочними продуктами. Немає конкретної норми, ви на вибір берете продукти: йогурт, молоко, какао, сир твердий. Будь що, що їдять діти. Тобто немає сталого меню. Керівник закладу та завідувач харчоблоку дивляться, що діткам більше подобається та ті харчові продукти і дають.
В школах є право вибору. Сьогодні діти за добу мають право обирати 1 з декількох запропонованих перших та других страв. Всі питання, які підіймались по області та міста я особисто вивчала.
Сьогодні я відвідала 4 заклади. Хочу сказати, що все залежить від адміністрації школи і від кухарів.
В садочках ситуація прекрасна, там меню трошки інше. В садочках діти із задоволенням їдять, їм подобається.
В школах ситуація цікава. В одному закладі діти задоволені, в інших – їсти неможливо. Все залежить від тих людей, які на місці виконують цю роботу.
Мені шкода, що сьогодні люди покладають свою безвідповідальність посилаючись на недоцільність реформи. А самі не готові робити по-новому. Перша леді зробила правильний крок і ми будемо на місцях її підтримувати.
Тримаємо на пульсі цю ситуацію. По керівникам, які нефахово підходять до своєї роботи та на не належному рівні проводять роботу з організації харчування будемо звертатися до голів ТГ і власників цих закладів.
Прошу батьків звертатись до держпродспоживслужби з усіх питань. Ми одразу будемо виїжджати і все вирішувати. Не обговорюйте це в соцмережах, буде потреба візьмемо вас на перевірку.
Насправді проблема в конкретному харчоблоці, а не в цілому по Україні. Вважаю, що сіль та цукор урізали слушно. Зменшення солі відбувається поступово до 2023 року.
Зауважу, що необхідно говорити з дітьми про зміну звички харчування. Адже здебільшого те як ми харчуємся – не корисно. Адміністрації шкіл необхідно говорити з батьками і пояснювати суть реформи.
Реформа розроблялась МОН і МОЗ. Меню рекомендоване. Однак 305 постанова КМУ дозволяє самостійно розробляти меню. Одне можна замінювати на інше, що більше подобається дітям.
Я готова хоч щотижня затверджувати меню, аби діти їли і воно було корисне», — заявила Марина МАЛАХОВА.