Над створенням візерунка працювали до 20 людей. Херсонці розмалювали укриття у стилі вишиванки

1 неделя назад 0

У Всесвітній день вишиванки у Херсоні працівники управління культури, бібліотекарі та представники громадських організацій розписали одне з укриттів.
До акції готувались заздалегідь, розповідає начальниця управління культури МВА  Світлана Думинська .

"Знайшли такий для себе візерунок: він показує все, в принципі як наша пісня, яка вже стала народною – "Два кольори". Але найголовніше, що потім всі ці наші розписані укриття, може будуть цілою алеєю музею просто неба, там де ходили люди" , — говорить Думинська.

Кольори обирали притаманні Херсонщині, говорить працівниця управління культури МВА  Лілія Мацко .

"Для Херсонського району та області притаманні три кольори: чорний, червоний і білий. Тому ми й вибрали такий колір, звісно, що вона може трошки й не позитивна, бо в нас такий час. Ми разом вирішили, що ця робота буде найгарніша, тому що вона відповідає тому часу, який в нас є. Це біль і кров, у нас є і переживання і страхи, але це наші кольори та ми це подолаємо. Також воно перетинається з одним із прапорів нашої країни, тому вибір пав саме на цей візерунок" , — каже фахівчиня.
До розпису укриття долучились працівники управління культури, бібліотекарі, представники громадських організацій. Над створенням візерунка працювали від 10 до 20 людей протягом дня.

"Ми не вперше розмальовуємо спільно такі укриття, тому дружній до жінок та дівчат простір "Вільна", коли дізналися про таку можливість відразу доєдналися, бо ми є партнерками та співпрацюємо і проводимо спільні заходи" , — говорить координаторка дружнього до жінок та дівчат простору "Вільна"  Катерина Білоконь .
На акцію учасники прийшли у вишиванках. Серед них — бібліотекарка  Тетяна .

"Зараз справді ми розуміємо, що вишиванки вдягали наші рідні з покоління в покоління, і ми з радістю її одягаємо, навіть кожного дня, не тільки у святкові дні" , — розповіла вона.

Окрім візерунка, на укритті херсонці написали символічні слова: "перемога", "мир", "ідентичність", "воля", "незламність" та інші.