Найчастіше трагічні пожежі в житлі на Херсонщині провокують курці

3 года назад 0

В ГУ ДСНС розповіли, яким для вогнеборців видався рік, що минає. Як прозвучало під час брифінгу, наразі на Херсонщині зафіксовано 2623 пожежі, в них  загинули 54 людини.  Вогнем зруйновано 640 будівель. Збитки складають понад 91 мільйон гривень. Понад третина пожеж виникає в житловому фонді, головно – в приватному секторі. Кількість пожеж щороку зростає вже з осені, тільки-но похолодає.  Основні причини загоряння незмінні:  необережність під час паління, замикання електромережі та порушення правил експлуатації пічного опалення.Небезпеку становлять сумнівні електроприлади. Бажаючи зігрітися, про стан і якість таких «помічників» люди не турбуються. Рейтинг ненадійних приладів очолюють дуйки.  

-Звичайно, такі продаються в магазині, на ринку, в інтернеті. Вони не заборонені до використання. Але даний нагрівальний прилад має бути постійно під контролем. Адже він спалює повітря. Людина в цей час засинає і не може контролювати процес, коли прилад перегрівається. Також на дуйках сушать одяг чи взуття, що теж небезпечно, — говорить начальник відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС  Олександр Федоришен

Аби не сталося непроправного, фахівці радять використовувати тільки сертифіковані обігрівачі, в середині яких  встановлені термодатчики. Такий прилад автоматично вимикається і,  охолоджуючись до певної температури, знову вмикається. Безпечними вважаються і масляні радіатори, звісно, якщо ним правильно користуватися. Але часто питання не в самому обігрівачі, а в електропроводці. Якщо вона несправна, чекай лиха. Терміну експлуатації, як такого, електромережа не має. Але хороший господар завжди знає, в якому стані електрика в його оселі. Можна викликати додому фахівців спеціальної лабораторії, які зроблять експертизу проводки, а можна й просто перевіреного електрика. І швидко дізнаєтеся, чи є ризик загоряння. Перш за все не має бути скруток. Коли таким десятки років, вони нагріваються, починається потріскування та іскріння. Це вже небезпечна ситуація – розповіли в ГУ ДСНС. Наразі непроста ситуація зі станом електромереж склалася в багатоповерхівках. Проводка, яку не ремонтують десятиріччями, взимку не витримує навантаження від електроприладів. У кращому випадку мережа перестає працювати, у гіршому – стається пожежа.

-У приватних квартирах людей, які розуміють ситуацію, проводка замінена, а в під’їздах ніхто не хоче міняти. Будинки споруджені в 50-60-х років, коли навантаження електроприладів було значно менше. Ми, звичайно, звертаємося до органів місцевої влади, зокрема, щодо будинків підвищеної поверховості. Звертаємося до всіх без винятку голів ОСББ. Але, на превеликий жаль, багато виїздів і на пожежі через коротке замкнення електромережі. Щитки в під’їздах горять, і т.д. , — констатує факт Олександр Федоришен.Днями на Херсонщині завершився місячник з профілактики пожеж у житлі. Хоча, як наголошують у рятувальному відомстві, така робота не припиняється. Основна увага до малозабезпечених родин. Саме вони найбільше страждають від пожеж. І це цілком логічно – немає грошей на заміну проводки, ремонт пічки, встановлення безпечного газового обладнання і т.д. Ситуацію в таких сім’ях мають контролювати територіальні громади. Позаяк не всім під силу вирішити питання техніки безпеки в помешканні. Хтось потребує допомоги безкоштовного електрика чи пічника. Такі фахівці мають бути зарплаті в селищних радах – впевнені у ДСНС. Тут запланували серію зустрічей з очільниками територіальних громад. Будуть роз’яснювати ситуацію, бо поки-що у громадах ініціативи щодо профілактики пожеж у житлі не виявляють. Мешканці ж ще й намагаються заощадити на власній безпеці. Ті ж димові канали на ніч нерідко прикривають. Як наслідок – отруєння чадним газом, смерть. А в нас менталітет –станеться у когось, тільки не в мене.

Марина САВЧЕНКО, Новий день