Найшкідливіше та найкорисніше взуття

5 лет назад 0

Взуття на підборах є найгіршим для здоров'я людини. На цьому наголошують гарвардські вчені. Експерти рекомендують частіше ходити на відпочинку босяком, щоб поліпшити роботу м'язів ніг.

Амортизатори і повітряні подушки в популярних моделях взуття, включаючи кросівки, насправді шкодять здоров'ю ніг. Все тому, що амортизатори, які повинні були б забезпечувати покупцям комфорт і міцність під час ходьби, насправді роблять їх слабкими і більш уразливими до різних травм.

"Коли ви ходите у взутті, ваші м'язи працюють гірше, ніж, коли ви ходите босоніж. М'які підошви не дають можливості вашим ногам регулярно "тренуватися", в результаті чого збільшується ризик травм і проблем зі здоров'ям ніг", – заявив один з авторів дослідження Деніел Ліберман.

Крім незручності, взуття на високих підборах може повністю змінити структуру м'язів і привести до серйозних проблем в майбутньому. Також від "підборів" можуть деформуватися людські стопи.

Краще носити літні плоскі сандалі, які найкраще імітують босі ноги, а також часто міняти різні моделі взуття, щоб не давати м'язам ніг розслаблятися.