Науковці Херсонського держуніверситету взяли участь у розробці ГІС-порталу Херсонської області

2 года назад 0

Представники Херсонського державного університету долучилися до презентації Геоінформаційної системи Херсонської області – проєкту, де відображена наочна і перспективна інформація щодо розвитку територіальних громад. Захід відбувся сьогодні, 10 лютого, в сесійній залі Херсонської обласної ради.
Презентація ГІС-порталу відбулася за участі керівництва області – заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія, голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка, першого заступника голови обласної ради Юрія Соболевського, народних депутатів України – Володимира Іванова та Віталія Безгіна, учасників проєкту та представників територіальних громад Херсонщини.
Ініціатором проєкту виступило Товариство дослідників України, реалізований він за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонського державного університету та територіальних громад області.
Активну участь у наповненні цифрових шарів ГІС-порталу взяла проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова, яка також є головним рецензентом, декан факультету біології, географії та екології Ігор Пилипенко, а також викладачі та студенти цього ж факультету.
Наші науковці виступили в ролі виконавців та рецензентів цього проєкту, перш за все, в його науковій складовій, долучалися до етапів збору даних, експедиційних виїздів, підготовки аналітичних матеріалів. Як результат маємо унікальний продукт для нашого регіону.
Дар’я Мальчикова зазначає, що ГІС-портал включає інформацію, якої сьогодні бракує для прийняття зважених управлінських рішень у громадах, створення інвестиційних пропозицій, планування майбутньої стратегії розвитку. Це особливо актуально після впровадження в Україні адміністративно-територіальної реформи.
«Після завершення реформи децентралізації ми маємо нову картину адміністративно-територіального устрою. І територіальним громадам, які запрацювали вже на повну силу, необхідно мати інформаційний супровід їхньої діяльності. ГІС-портал – це унікальний картографічний ресурс, що дозволяє громадам мати актуальну інформацію щодо їх розвитку в усіх аспектах – стратегування, планування територіального розвитку, привабливості регіону для інвесторів. Тобто, це своєрідний майданчик, картографічна платформа, для подальшої розбудови регіону, створення нових проєктів», – коментує Дар’я Мальчикова.
Загалом ГІС-портал нараховує 11 тематичних розділів, 60 електронних карт та 400 різноманітних показників.
Від ідеї створення «громади в смартфоні» до реалізації минув майже рік. І сьогодні учасники проєкту презентували розділи ГІС-порталу для керівництва області, депутатів та представників територіальних громад. Модератором заходу виступив голова Товариства дослідників України Павло Остапенко.
Так, науковці Херсонського державного університету виступили перед присутніми та розповіли про розділи, в розробці яких взяли участь. Вони окреслили їх наповненість, специфіку та актуальність. Зокрема, проректорка Дар'я Мальчикова представила перший розділ, що містить загальну характеристику регіону – інформацію щодо адміністративно-територіального устрою, географічного положення, історії тощо. Декан факультету біології, географії та екології Ігор Пилипенко презентував розділ, що стосувався демографічного потенціалу, зайнятості населення та трудових ресурсів, а доцент кафедри географії та екології Микола Гоманюк – етнічної карти Херсонщини.
Після сьогоднішньої презентації розпочнеться новий важливий етап – доопрацювання даних. І вже орієнтовно в травні-червні вони будуть доступні для широкого загалу.
Завтра, 11 лютого, на базі Херсонського державного університету відбудеться ще один додатковий етап доопрацювання і рецензування матеріалів, до якого долучаться науковці ХДУ з різних факультетів.
Пресцентр ХДУ