Науковці Херсонського університету готують до евакуації зоологічну та археологічну колекції

3 недели назад 0

Науковці Херсонського державного університету (ХДУ) готують до евакуації колекції зоологічного та археологічного музеїв.
Про це в Івано-Франківську кореспонденту повідомила проректорка з навчально-педагогічної роботи Херсонського державного університету Дар’я Мальчикова.

«Ми готуємо перевозити колекцію зоологічного музею та археологічного… Ми вже отримали всі необхідні дозволи, провели описи, склали певну номенклатуру цих колекцій і готуємо все до евакуації з міста Херсон»,  — зазначила Мальчикова.

За її словами, рішення про евакуацію колекцій ухвалили у березні, коли внаслідок обстрілів у Херсоні стались масштабні руйнування головного корпусу Херсонського університету.

«Тоді фактично були зруйновані три поверхи університету», — додала проректорка ХДУ.

Вона запевняє, що зоологічна колекція представляє зразки раритетної флори та фауни Херсонщини, панорамні види унікальних степових біотопів.
«Унікальні зразки, які містить ця колекція, потребують захисту і збереження. Колекцію перевезуть до Івано-Франківська, де вже шукають необхідне приміщення», — поінформувала Мальчикова.

У 2022 році Херсонський державний університет відновив роботу на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, що в Івано-Франківську.

Як повідомл​яло агентство, торік до Франківська перевезли унікальну колекцію гербарію Херсонського університету.​